Savaitė tarptautinėje vasaros stovykloje Lenkijoje

2013 m. rugpjūčio pabaigoje besidomintys terapinėmis šunų savybėmis mokėsi tarptautinėje kaniterapijos stovykloje Ilavoje (Lenkija).

Visą savaitę Lietuvos, Ukrainos bei Rusijos atstovai, besidomintys kaniterapija, lankė paskaitas ir dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose. Mokėsi ne tik patys, bet kartu mokė bei savo testavo atsivežtus šunis.

Stovyklą organizavo Lenkijos kaniterapijos asociacija (Polskie towarzystwo kynoterapeutyczne), mokymus vedė kaniterapijos specialistė Hanna Wojciechowska ir jos kolegos.

Su Lenkijossavaite Lenkijoje VEIKLA kaniterapijos asociacija Lietuvos kinologų draugiją ir Kaniterapijos asociaciją sieja seni ryšiai, yra pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Jau anksčiau besidominčiųjų terapinėmis šunų savybėmis mokymai vyko tiek Lenkijoje, tiek Lietuvoje.

Be šių mokymų ir šunų elgsenos testavimo neįmanomi jokie žingsniai profesionalios kaniterapijos link. Tai ilgas, atsakingas procesas. Apie atsakomybę ir profesionalų pasirengimą vasaros stovykloje Ilavoje buvo kalbėta ypač daug.

Pasibaigus mokymams Rūta Šukytė, Daiva Kvedarienė, Asta Raicevičienė, Irina Venislovienė ir Gražina Šestak gavo kaniterapijos asistentų pažymėjimus.

2013 m. vasaros pradžioje kaniterapijos asistentų pažymėjimus po intensyvių mokymų Bydgoszcz mieste Lenkijoje taip pat gavo Daiva Kvedarienė, Rūta Šukytė, Lina Gabartienė, Jonaistė Jusionytė ir Aurelija Staskevičienė.

Pirmojo laipsnio egzaminą vasaros stovykloje Ilavoje nesunkiai išlaikė ir du Lietuvos kinologių atsigabenti auksaspalviai retriveriai – Gutta bei Grotas. Šie šunsy gavo atitinkamus pažymėjimus.

Stovyklos organizatoriai, testavimo komisijos nariai pabrėžė, kad šie auksaspalviai retriveriai puikiai tinka edukaciniams projektams vaikų ugdymo ir pan. įstaigose, ką šiuo metu jie sėkmingai ir daro kartu su LKD Mokymo centru.

D.Kvedarienės nuotr.