Terapinis šuo ir darbo grafikas: kaip suderinti?

Laikantis tarptautinių standartų, terapinis šuo per savaitę negali dirbti daugiau kaip 12 val., be to, 2 dienos paeiliui turi būti laisvos.

Terapinis šuo per dieną gali dalyvauti ne daugiau kaip 2-4 užsiėmimuose. Vieno užsiėmimo trukmė – ne ilgiau nei 30-45 minutės.

Užsiėmimo metu šuo aktyviai dirba maždaug 15 min., vėliau tampa „statistu“, nebyliu užsiėmimo dalyviu, veiklų „motyvatoriumi“ – tai priklauso nuo užsiėmimo temos ir numatytų užduočių. Likusį užsiėmimo laiką šuo lieka terapinės komandos dalimi, tačiau dalyvauja pasyviai (prie šuns nesiliečiama, neliepiama ką nors atlikti).

Tarp užsiėmimų būtina ilgoji pertrauka, kai šuo pusvalandžiui ar ilgesniam laikui išvedamas į lauką (jei nėra galimybių – į ramią atskirą patalpą), su juo žaidžiama mėgstamu žaisliuku, ramiai bendraujama be pašalinių.

Kaniterapijos asociacijos nariai savo šunims taiko tausojantį režimą ir laikosi šių standartų: šunys gyvena tik su savo vedliais, namų aplinkoje, juos mylinčioje šeimoje; per dieną dalyvauja ne daugiau kaip 2 užsiėmimuose (vieno užsiėmimo trukmė 45 min.); užsiėmimų metu šuo aktyviai dirba maždaug 15 min.; per savaitę šuniui suteikiamos 2 laisvos dienos iš eilės; jeigu gyvūnas prastai jaučiasi (taip pat ir kalyčių rujos metu), terapinis užsiėmimas arba atšaukiamas, arba vyksta be šuns – tam iš anksto parengiama speciali metodika.

2016 m. inf.