Vilniuje ir Kaune šunys lanko specialius mokymus

„Jūsų šuo gali būti labai draugiškas, lengvai valdomas ir mielas, tačiau tai nereiškia, kad jis tinka edukaciniams bei kaniterapijos užsiėmimams, – sako šunų elgsenos specialistė kaunietė Irina Venislovienė. – Šuns pasirinkimas, ankstyvoji socializacija, parengimas, teisės dalyvauti edukaciniuose bei kituose, su kaniterapija susijusiuose, užsiėmimuose įgijimas, yra ilgas, daug žinių bei pastangų reikalaujantis procesas“.

Tokiais žodžiais pirmuosiuose susitikimuose Kaune ir Vilniuje į šunų augintojus kreipėsi šių kursų organizatorė, aukštąjį kinologinį išsilavinimą turinti šunų elgsenos specialistė I.Venislovienė.

mokymaiJos nuomone, iš šuns vedlio, kuris planuoja užsiimti kaniterapija, turi būti reikalaujama ne tik kinologijos žinių bei patirties, bet ir specifinių įgūdžių, zoopsichologijos išmanymo, specialių dalykų, susijusių su šunų parengimu terapijai.

Vasario 2-ąją  šunų mokykloje „Charizma“ Kaune bei vasario 8 d. LKD Mokymo centre startavo šie neįprasti mokymai – šunų parengimas edukaciniams ir terapiniams užsiėmimams, tiksliau, šunų parengimas būsimam egzaminui (planuojama gegužės 23 d.).

Šuns vedlys, šuo, kaniterapijos ir kiti specialistai ateityje dirbs su reabilituojamaisiais, todėl reabilitacijos metodika ir pasirenkamos priemonės turi būti nepriekaištingos – parengiamuosius kursus baigę šunys laikys egzaminą, kurį pagal kaniterapijos kanonus gali priimti tik kaniterapijos specialistai. Lietuvoje kol kas tokių specialistų nėra, todėl jie bus kviečiami iš užsienio.

Prieš prasidedant mokymams buvo numatyta pirminio šunų parengimo programa, kurią sudaro terapinių šunų atrankos, parengimo ir testavimo principai; pirminis testavimas (prieš prasidedant mokymams); praktiniai užsiėmimai su šunimis; pirminis testavimas ir šunų parengimas būsimam egzaminui: paklusnumo pagrindai; specialusis terapinių šunų parengimas; užsiėmimai naudojant įvairius daiktus; šuns atpalaidavimo, jėgų atgavimo metodika; saugumo reikalavimai dirbant.

Šią pirminę mokymų programą adaptavo Kaniterapijos asociacija, kurios partnerė yra Lenkijos kaniterapeutų sąjunga. Kursų programai pritarė Lietuvos kinologų draugija.

Parengiamieji kursai truks 2 mėnesius (16 užsiėmimų), grupėje mokosi ne daugiau kaip 8 šunys.

G.Kavaliauskaitės nuotr.