Kaniterapija: nuostabus žmogaus ir gyvūno ryšys

Praėjusią žiemą Lietuvos žmonių su negalia Dienos centre, įsikūrusiame sostinės Gėlių gatvėje, vyko užsiėmimai su terapiniu šunimi, Labradoro retrivere Amber. Nuo šios vasaros pradžios, kiek leidžia veiklų grafikas, užsiėmimus centro lankytojams veda Joana Grygutis su Labradoro retrivere Kia.

 

labirintas
„Kaniterapijos seanso metu dar kartą įsitikini, kokia nuostabi, stebuklinga yra žmogaus ir gyvūno draugystė, kaip šuo padeda atsipalaiduoti, pajusti teigiamas emocijas“,– kalbėjo centro socialinė darbuotoja, kineziterapeutė Rūta Tarasevičiūtė. Birželio 26-ąją į užsiėmimą su terapiniu šunimi ji atlydėjo savo bendravardę Rūtą, sergančią išsėtine skleroze.

kinezit su Joana m
R.Tarasevičiūtė kaniterapijos užsiėmimą stebėjo pirmą kartą, sakė  mačiusi hipoterapijos užsiėmimą žirgyne ir  tikinti gyvūnų asistuojamosios terapijos poveikiu.

Judėjimo negalios varginama Rūta kartu su Kia atliko pratimus, kuriuos rankų mankštai pritaikė Joana – domino, labirintą, „skylėtą“ staltiesę ir medų.

Pratimai buvo skirti ne tik rankų raumenims atpalaiduoti, spastiškumui mažinti, bet ir dėmesio koncentracijai didinti, savivertei stiprinti ir, be abejo, suteikti Rūtai kuo daugiau džiugių emocijų.

rankos

„Jeigu tik būtų galimybė, laikytume šunelį namuose. Bet mes gyvename septintame aukšte, liftas dažnai genda, išvesti šunį į lauką mums su vyru būtų sudėtinga. Turime katiną, bet jis nelabai su manimi „kalbasi“, – pertraukėlėse tarp pratimų juokavo Rūta.