Kaniterapija: kai meilė ugdoma per meilę

Pirmasis ir paskutinis kartai… Visada taip būna, tačiau kaskart – neramu.

Monos marskineliai

Ši savaitė buvo paskutinė, kai terapiniai šunys Mona ir Kia susitiko su dviem SOS vaikų kaimo globotiniais. Broliukas ir sesutė kartu su mažiausiąja savo sesute jau ruošiasi skrydžiui į tolimą šalį. Įvaikinimo procesas baigtas. Vaikai atvers naują savo gyvenimo puslapį.

PIESINYS SUNIUIpies

„Nufotografavau mergaitės darbelius, skirtus Monai, – vaikiškus piešinėlius rodo terapinio šuns vedlė Rasa Kardaitė – Vėlyvienė. – Bet ne vien piešiniai liks prisiminimui. Kartu su Mona prisiminsime pokalbius, kvapus, švelnius prisilietimus ir smagius palakstymus. Mergytės ir Monos duetą vadinau vijurkais. Kuri greičiau nubėgs? Kuri daugiau parodys? Kuri greičiau pasakys, apie ką nori pasikalbėti ir išsikalbėti. Sava kalba, savais jausmais, savaip…“.

Rasa į paskutinį kaniterapijos užsiėmimą mergaitei atvežė dovanų – marškinėlius su Monos atvaizdu ir Monos portretą.

Dovanų savo globotam berniukui, mergaitės broliui, taip pat paruošė kaniterapeutė, vaikų psichologė Joana Grygutis. Vardiniai marškinėliai, kalendorius su vaiko ir Kios nuotrauka,  knygelė apie jų draugystę – viskas originalu, kūrybiška.

Marskineliai D

„Su Kia jį lankėme ištisus metus. Ir per vasaros atostogas, kad vaikui nebūtų per didelė pertrauka, keletą kartų susitikome. Berniukas stiebiasi, tvirtėja emociškai ir fiziškai, jau lanko antrą klasę. Jis džiaugiasi būsima kelione ir pasikeitimais, – apie kiekvieną trečiadienį vykusius individualius tęstinius užsiėmimus pasakojo J.Grygutis. – Įtėviai visiems trims vaikams pažadėjo, kad jie galės išsirinkti, kokį gyvūnėlį norėtų auginti. Berniukas iškart „užsisakė“ tokį šunį kaip Kia. Jis sakė, kad išvykti nori, bet nenori palikti Kios“.

Kaniterapijos asociacijos bendradarbiavimas su SOS vaikų kaimu, prasidėjęs prieš 5 metus, tęsiasi.

Jeigu iš pradžių tai buvo tik grupiniai edukaciniai  užsiėmimai su terapiniais šunimis, vėliau, įgijus daugiau žinių ir patirties, buvo dirbama su panašaus amžiaus ir raidos nedidelėmis vaikų grupėmis arba konsultuojama individualiai.

O pastaruosius dvejus metus vaikai konsultuojami individualiai – tęstinius kaniterapijos užsiėmimus veda kaniterapeutės, turinčios psichologo išsilavinimą. Užsiėmimai su terapiniais šunimis vyksta ne tik pačiame SOS vaikų kaime, bet ir Dienos centre. Vaikus lanko keturi terapiniai šunys – Lokis, Vėtra, Kia ir Mona.

MONAI2017 11 15