Ką bibliotekoje veikė terapinis šuo Kia?

Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje Garliavoje šunys džiugino asmenis su negalia.

kaune

Rugsėjo 24 d. čia vyko šiai visuomenės grupei skirtas kaniterapijos užsiėmimas.

Garliavos neįgaliųjų draugijos nariams kaniterapijos užsiėmimą vedė Kaniterapijos asociacijos narė, psichologė, kaniterapeutė Joana Grygutis ir kaniterapeutė Veslava Citovič-Rul su Labradoro retrivere Kia.

Užsiėmimas surengtas KRSVB bendradarbiaujant su Kauno apskrities viešąja biblioteka.

Kaniterapija taikoma norint įveikti depresinę nuotaiką, sustiprinti pasitikėjimą savimi, savigarbą, ryžtingumą, geriau suprasti ir tobulinti santykius su kitais, analizuoti ir realizuoti sėkmingesnio elgesio būdus, sulaukti dėmesio ir palaikymo vienatvės ar netekties atvejais bei siekiant stiprinti žmogaus fizines ir emocines galias.

“Kaniterapija – alternatyvus ir (ar) pagalbinis gydymo, reabilitacijos būdas, kai, norint pasiekti geresnės fizinės, emocinės sveikatos, pagerinti pažintinius ir socialinius įgūdžius, pasitelkiamas specialiai parengtas šuo”, – teigė J.Grygutis.

Specialistės patikino, kad, norint dalyvauti kaniterapijos užsiėmimuose, tiek vedliui, tiek augintiniui būtina pasirengti – kartu su šunimi laikomas kvalifikacinis egzaminas.

Skaitykite daugiau: http://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/ka-bibliotekoje-veike-labradoro-retrivere-881821

2018 m. rugsėjis