Terapinis šuo: ar jis būtinai turi išlaikyti egzaminą?

Kaniterapijos asociacija laikosi pasaulinių terapinės veiklos su šunimis standartų. Vienas jų – terapiniai šunys laiko specialius egzaminus ir turi asociacijos išduotus, kvalifikaciją patvirtinančius bei galiojančius pažymėjimus.

suniukas laiko egz

Egzaminą priima nepriklausoma trijų ekspertų komisija. Šunį ruošęs dresuotojas, o juo labiau pats vedlys ar šeimininkas, kad būtų išvengta subjektyvumo, vertinti savo šuns negali. Egzaminų protokolai bei kiti su egzaminu susiję dokumentai archyvuojami ir saugomi Kaniterapijos asociacijoje.

„Mano šuo draugiškas; šita veislė apskritai nekanda, aš už jį garantuoju; jis išlaikė bendrojo paklusnumo egzaminą; jis lankė ringo dresūros treniruotes; jis myli visus žmones; aš pats esu dresuotojas“, – tokie argumentai terapinio šuns egzamino metu negalioja, nes egzaminuojant tikrinamas ne vien šuns klusnumas ar gebėjimas valdytis, bet ir reakcijos į pačius įvairiausius dirgiklius, gebėjimas bendrauti su žmogumi, dirbti su savo vedliu ir daug kitų dalykų.

Besidomintieji šunų egzamino nuostatais ir terapinių šunų registru informaciją gali rasti čia.

Išlaikęs egzaminą šuo gauna pažymėjimą, kuris galioja vienerius metus, o ne visą likusį šuns gyvenimą. Po metų egzaminą jis turi perlaikyti – pažymėjimas atnaujinamas.

Šuns vedlys, trys egzamino komisijos nariai ir organizacija (šiuo atveju – Kaniterapijos asociacija) yra atsakingi už terapinio šuns veiklą.

Vaikų ugdymo bei gydymo įstaigų vadovai, kviesdami Kaniterapijos asociacijos atstovus su šunimis vesti vienkartinių ar tęstinių užsiėmimų, jau prašo pateikti galiojančius terapinių šunų pažymėjimus bei vedlių kvalifikaciją liudijančius dokumentus – dėkojame įstaigų vadovams už atsakingą požiūrį ir pagarbą visuotiniams kaniterapijos standartams.

DĖMESIO: terapinių šunų registrą jūs galite rasti čia: http://www.kaniterapija.eu.

Bertos Balsytės nuotr.