Kaniterapija: aš galiu liesti!

Vilniaus specialiojo lopšelio – darželio „Čiauškutis“ vaikų grupėse kartą per mėnesį lankosi vaikų psichologė su savo terapiniais šunimis, Labradoro retrivere Kia arba kavalieriaus karaliaus Karolio spanieliu Lu.

Ciauskutis

Terapiniai užsiėmimai su šunimi šiame darželyje vyko ir anksčiau.

„Praėjusią savaitę susitikome su trimis vaikučių grupėmis: ,,Saulutėmis” (6-7 metų), ,,Ežiukais” (5-6 metų) ir pačiais mažiausiais – ,,Žvirbliukais” (2-3 metų). Iš anksto numatėme užsiėmimų temą – „Aš galiu liesti!“, – pasakoja Joana Grygutis. – Su vaikais jiems suprantama kalba ir būdais kalbėjomės apie lytėjimo pojūtį, lietėme ir „nagrinėjome“ šunų daiktus. Lyginome vienus su kitais. Žinoma, lietėm ir daug glostėm Kią“.

Užsiėmimus vesti Joanai padėjo ne tik šios vaikų ugdymo įstaigos specialistai, bet ir  kaniterapijos asistentė, psichologijos magistrantė Justina Kviklytė.

„Ten aplinka tokia jauki ir šilta, o vaikus ugdančios auklėtojos, kiti specialistai tokie supratingi ir geranoriški, kad užsiėmimas pralekia akimirksniu“, – sako vaikų psichologė Joana. Ji taip pat pasidžiaugė savo terapiniu šunimi Kia, kuri šįkart ją nustebino – po ilgokos pertraukos atvykusi į „Čiauškutį“, kalytė tiesiu taikymu nupėdino į salę, kur paskutinį kartą vyko terapinis užsiėmimas su vaikais.

Ciauskucio vaikaiCiauskutyjeCiauskucio

Joana iš anksto darželio pavaduotojai nusiuntė  šunų,  savo bei praktikantės Justinos nuotraukas. Vaikams nuotraukos buvo parodytos, paaiškinta, kokių svečių jie sulauks. Specialistės nuomone, svarbu iš anksto informuoti ne tik darželio specialistus ir vaikų tėvus, bet ir pačius vaikus. Net patys mažiausieji juk geba suprasti, su kuo jie susitiks ir ką veiks.

O šiandien, kovo 15-ąją, terapinis šuo lankosi „Čiauškutyje“ pas „Genelius“ (6-7 metai), „Lapiukus“ (5-6 metai) ir „Bitutes“ (3-4 metai).

Vilniaus specialusis lopšelis-darželis „Čiauškutis“ ir čia veikiantis Dienos centras yra sukaupęs daugiau kaip trisdešimties metų ugdymo patirtį, jis visada atviras ugdymo naujovėms. Džiugu, kad čia vertinami terapiniai bei edukaciniai užsiėmimai su specialiai paruoštais šunimis.

Post scriptum: Kaniterapijos asociacijos nariai užsiėmimus veda tik su specialius egzaminus išlaikiusiais šunimis. Šunų registrą rasite čia: www.kaniterapija.eu.

Inf. paskelbta 2019 03 15