Kokius mokymus baigia kaniterapijos asistentai ir kaniterapeutai?

Kaniterapijos asociacija, būdama IAHAIO narė ir vadovaudamasi bendradarbiavimo sutartimi su Lenkijos kaniterapeutų sąjunga (Polskie Towarzystwo Kynoterapeutyczne), keletą kartų jau organizavo kaniterapijos asistentų ir vieną kartą – kaniterapeutų mokymus.

Kaniterapijos asistentų mokymai trunka 22 valandas (tam dažniausiai skiriamos trys kalendorinės dienos, susipažinkite su programa). Mokymai yra kontaktiniai, jie vyksta dalyvaujant 2-3 terapiniams šunims. Kursų dalyviai ne tik išklauso teorines paskaitas, bet taip pat grupėmis atlieka praktines užduotis. Kursų pabaigoje jie laiko testą ir gauna kaniterapijos asistentų sertifikatus, leidžiančius su savo terapiniu šunimi, prižiūrint atitinkamos srities specialistams (medikams, psichologams, specialiesiems pedagogams ir pan.) teikti kaniterapijos paslaugas. Jeigu kaniterapijos asistentas turi aukštąjį universitetinį biomedicinos, psichologijos, specialiosios pedagogikos ir pan. išsilavinimą, jis gali teikti paslaugas ir be betarpiško šios srities specialisto dalyvavimo. Į kaniterapijos asistentų mokymus registruojami tik pilnamečiai asmenys, turintys ne mažiau kaip vidurinį išsilavinimą.

Baigusieji kaniterapijos asistentų kursus ir turintys aukštąjį universitetinį biomedicinos, psichologijos, specialiosios pedagogikos ir pan. išsilavinimą gali dalyvauti kaniterapeutų mokymuose.

Šių mokymų trukmė yra 98 val. teorijos ir 30 val. privalomosios praktikos (edukacija ir terapija su terapiniu šunimi). Kaniterapeutų mokymus baigę ir praktiką atlikę kaniterapijos asistentai laiko teorinį kaniterapijos  egzaminą, o jį sėkmingai išlaikę bei egzaminų komisijai pateikę edukacijos ir terapijos praktikos dokumentus iš konkrečių įstaigų, gauna kaniterapeutų diplomus.

Kaniterapijos asociacija kaniterapeutų mokymus 2015 m. rugpjūčio mėn. organizavo Vilniuje. Lietuvoje atlikę praktiką būsimieji kaniterapeutai egzaminą laikė 2016 03 29 Lenkijoje (egz. komisijos pirmininkė buvo kaniterapeutė Hanna Wojciechowska, Polskie Towarzystwo Kynoterapeutyczne steigėja).

Dėl sudėtingos pandeminės situacijos kaniterapijos asistentų bei kaniterapeutų mokymų  šiuo metu neplanuojame, nes nuotoliniai kaniterapijos mokymai nėra visaverčiai ir efektyvūs.

Kaniterapijos entuziastus ir besidominčius šia veikla per šį laikotarpį kviečiame ruošti savo šunis, lankyti treniruotes ir laikyti su savo šunimis egzaminus. Išsamiau apie šunų paruošimą čia: https://www.kaniterapija.eu/?p=2795 

Bendraukime ir bendradarbiaukime!

E.paštas: info@kaniterapija.eu.