Šuo geras… Ar to pakanka, kad būtų galima vesti užsiėmimus, susitikimus?

Ar šuo gali dalyvauti, ar susitikimai, edukaciniai bei terapiniai užsiėmimai bus saugūs, sprendžia ne šeimininkas (šuns vedlys), o nešališka komisija.

Suprantama, jog šeimininkui (vedliui) jo šuo yra „pats pačiausias“ ir draugiškiausias, tačiau tai tėra subjektyvi vieno žmogaus nuomonė.

Terapinius šunis vertina 3 nepriklausomų specialistų komisija, kuri pagal tarptautinius standartus, kitų šalių patirtį bei egzaminų nuostatus vertina šuns psichines bei kitas savybes ir, šuniui išlaikius specialų egzaminą, suteikia atitinkamą pažymėjimą bei įtraukia jį į Terapinių šunų registrą.

Kaniterapijos asociacija yra IAHAIO narė, todėl savo veikloje bei atrinkdama ir ruošdama šunis, vadovaujasi visuotinai pripažintu „White paper“ reglamentu.

Organizacija (ne privatus asmuo, o juo labiau, šuns šeimininkas) vykdo šunų egzaminus ir išduoda pažymėjimus. Tai reiškia, kad organizacija tampa atsakinga už minėto šuns bei vedlio veiklą. Negana to, tampa atsakinga už šuns gerovę.

Vaikų ugdymo, medicinos bei kitos įstaigos, kviesdamos bei leisdamos savo aplinkoje vykdyti edukacinę, terapinę ar kt. veiklą su šunimis, pirmiausia turi įsitikinti, kad susitikime ar užsiėmime su ugdytiniais arba pacientais dalyvaujantys šunys yra išlaikę egzaminus ir turi galiojančius terapinio šuns pažymėjimus. Taip pat svarbu pasidomėti, ar šunų vedliai yra baigę atitinkamus mokymus, kursus, ar turi tai liudijančius sertifikatus.

Kaniterapijos asociacija visada iš anksto su įstaigos vadovas aptaria užsiėmimų pobūdį, tikslus, numato atsakingus asmenis. Yra pasirašomas abipusis sutikimas, kad tokie susitikimai ar užsiėmimai būtų organizuojami toje įstaigoje; apie šiuos renginius informuojama VMVT. Taip pat pasirūpinama raštiškais vaikų tėvų/globėjų sutikimais.

Vilniuje šunis terapinei veiklai padeda ruošti: https://www.facebook.com/sunuuniversitetas/

Šunų egzamino nuostatai.

Terapinių šunų registras: https://www.kaniterapija.eu.