Papildomosios ir alternatyviosios paslaugos patvirtinimas

Papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros specialistų kvalifikacijos vertinimo komisijos 2023 01 04 protokolo Nr.7 sprendimu, Kaniterapijos asociacijos narėms Jevgenijai Janulienei ir Veslavai Citovič-Rul leista teikti kaniterapijos paslaugas pagal PASP įstatymo 25 straipsnio 3 dalį (šis komisijos patvirtinimas reikalingos, jeigu PASP paslaugos yra teikiamos gydymo įstaigoje).

 

merginos KA

Vaikų psichologė Jevgenija Janulienė konsultuoja mokyklinio amžiaus vaikus savo privačiame kabinete Vilniuje. Užsiima individualia vaikų psichoterapija ir kaniterapija, taip pat veda grupinius kaniterapijos užsiėmimus vaikų globos namų globotiniams. J. Janulienė Vilniaus universitete baigė klinikinės psichologijos magistro studijas, taip pat baigė kaniterapijos mokymus Lenkijoje.

„Dažniausiai dirbu su Pupa (terapinis šuo, kavalieriaus karaliaus Karolio spanielė, pažymėjimo nr. 22/02). Ir net jeigu kartais Pupa fiziškai nedalyvauja konsultacijose, užuominų apie ją visada yra – priemonėse, detalėse arba pavyzdžiuose, aptariant vaikams svarbias temas. Padedant terapiniam šuniui su vaikais galima efektyviai ir vaizdžiai aptarti daugybę dalykų. Sakykime, galima palyginti šunų ir žmonių emocijų išraiškas; stebėti mokymosi procesui reikalingą laiką bei vaiko pastangas ir kt.“, – trumpai savo veiklą pristato Jevgenija Janulienė.

 Ergoterapeutė Veslava Citovič-Rul dirba Vaikų ir jaunimo klinikoje „Empatija“ Vilniuje, užsiėmimuose jai dažnai talkina kavalieriaus karaliaus Karolio spanielė Zea Severiana (terapinis šuo, pažymėjimo Nr. 22/01). Veslava Citovič-Rul yra įgijusi finansų magistro diplomą Varšuvos aukštojoje vadybos ir marketingo mokykloje bei ergoterapijos bakalauro diplomą Vilniaus kolegijoje. Taip pat ji baigė kaniterapijos mokymus Lenkijoje. 2022 m. lapkričio mėn. išrinkta Kaniterapijos asociacijos prezidente.

„Terapinio šuns misija nėra lengva, todėl pirmiausia man rūpi Zea gerovė, sveikata, psichinė ir fizinė savijauta. Zea ir toliau gyvena smagų šunišką gyvenimą, mūsų šeimoje yra labai mylima, kartais palepinama, tačiau savo draugišką žvilgsnį, švelnų prisiglaudimą ir besąlygišką meilę Zea noriai dovanoja ir kitiems, ypač tiems, kam labiausiai to reikia“, – sako Veslava Citovič-Rul.

Daugiau apie įstatymą.