Susipažinkite: kaniterapeutė S.Rupšytė Paleičikė

Kviečiame susipažinti su Kaniterapijos asociacijos nare, terapinio šuns – auksaspalvės retriverės Gojos vedle Sigrida. „Sėkmės istoriją pabandykime kurti drauge“,– sako Sigrida.

Paleicike

Esu Sigrida Rupšytė Paleičikė – filologė, kaniterapeutė.

2011 m. baigiau literatūros krypties filologijos magistro studijas Vilniaus universitete. Gyvenu Vilniuje.

Įsitraukusi į terapinę veiklą su šunimi, dirbu glaudžiai konsultuodamasi su specialiaisiais pedagogais, psichologais, kineziterapeutais. Ateityje planuoju įgyti pedagogo profesinę kvalifikaciją.

Pagal profesiją esu anglų, naujosios graikų ir lietuvių k. vertėja. Išverčiau šešias knygas, tarp kurių – specialiosios pedagogikos,  populiariosios psichologijos tekstai.

sigrida r

Kaniterapija susidomėjau prieš penkerius metus, pradėjau ruošti savo augintinę – auksaspalvę retriverę Goją šiai veiklai. Lankiau kaniterapijos asistentų ir kt. mokymus, įstojau į Kaniterapijos asociaciją.

2015 m. su Goja išlaikėme terapinio šuns egzaminą, pradėjome savanoriauti edukacijos projektuose.

Tais pačiais metais Vilniaus miesto socialinių paslaugų Vaikų dienos centre „Labirintai” su terapiniu šunimi vedžiau edukacinius užsiėmimus socialinės rizikos šeimų vaikams.

 

sigr

 

2016 metais Lenkijoje įgijau kaniterapeuto kvalifikaciją ir pradėjau vesti kaniterapijos užsiėmimus Vilniaus „Vilties” specialiojoje mokykloje – daugiafunkciame centre – komandoje su logopedu bei kineziterapeutu (kaniterapijos taikymas ugdant specialiųjų poreikių turinčius vaikus).

Kai 2016 m. pavasarį Kaniterapijos asociacija pirmoji Lietuvoje pradėjo įgyvendinti projektą „Skaitymas su šunimi“, startavome kartu su Goja Trakų savivaldybės viešojoje bibliotekoje, projektas buvo ir yra puikiai vertinamas, jis tapo tęstiniu.

SOS vaikų kaime Vilniuje konsultavome vaikus kartu su vaikų psichologe Jevgenija Januliene (individualūs ir grupių užsiėmimai su terapiniu šunimi).

2017 m. gruodį – 2018 m. kovą vedžiau užsiėmimus Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos jungtinių specialiųjų lavinamųjų klasių moksleiviams Trakų savivaldybės bibliotekos vaikų literatūros skyriuje (konsultavo logopedė, specialioji pedagogė Silvija Masiukienė).

Nuo 2018 m. rugsėjo vėl tapau Vilniaus universiteto studente – pasirinkau profesinės pedagogikos studijas, suteikiančias pedagogo kvalifikaciją (studijų programoje yra  modulių, reikalingų dirbant su vaikais, turinčiais specialiųjų poreikių). Profesinės pedagogikos studijas VU baigiau 2019 m. birželio mėnesį, o rudenį jau ėmiau studijuoti Šiaulių universitete.

Galiu vesti individualius ir grupinius užsiėmimus, dalyvaujant pagalbos mokiniui specialistams, ergoterapeutams, kineziterapeutams – sėkmės istoriją pabandykime kurti drauge!

Ugdymo įstaigų atstovų atsiliepimai apie S.Rupšytės Paleičikės užsiemimus su terapiniu šunimi.

E. paštas sigridaorama@gmail.com.

Feel Photo ir Trakų viešosios bibliotekos Vaikų lit. sk. nuotraukos