Susipažinkite: Veslava Citovič-Rul ir Zea

Kaniterapijos asociacijos prezidentė V.Citovič-Rul: „Mano kelias į kaniterapiją nebuvo tiesus, galbūt ne visada  kryptingas, tačiau džiaugiuosi, kad gyvenimiška patirtis mane atvedė į nuostabią, kartais labai sudėtingą, gyvūnų asistuojamosios terapijos sritį.

su Gongu

Savo pirmąsias studijas, finansus ir bankininkystę, baigiau Varšuvos universitete. Po to 17 metų sėkmingai dirbau finansų srityje, tačiau pasąmonėje, o vėliau ir sąmoningai, jaučiau, kad iš gyvenimo galiu tikėtis ir jam duoti daugiau.

Pirmą šuniuką turėjau būdama 7 metų. Vėliau mano gyvenime atsirado australų aviganis Ares. Pradėjau ieškoti, kaip galėčiau save realizuoti kartu su juo. Sužinojau ir ėmiau domėtis kaniterapija, tačiau Ares dėl jo įgimtų savybių, aviganio temperamento šiai veiklai nebūtų tikęs. Ares mane „nukreipė“ į dresūrą, suteikė galimybę labiau pažinti šunų elgseną.

Kai išėjau iš darbo, įvyko savotiškas stebuklas – sutikau savo pirmą terapinį šunį, naują mūsų šeimos narį, auksaspalvį retriverį Gongą. Tuo metu jau buvau baigusi kaniterapijos asistentų kursus, o 2018 m. Lenkijoje kartu su Gongu baigiau kaniterapeutų kursus. Išlaikėme egzaminą ir pradėjome vesti edukacinius užsiėmimus vaikams apie saugų bendravimą su šunimi. Mane konsultavo ir padėjo kaniterapijos specialistė, vaikų psichologė Joana Grygutis. Beveik metus savanoriavau su ja specialiojoje mokykloje daugiafunkciame centre „Viltis“. Taip pat dvejus metus kartu su Gongu dalyvavome socialiniame projekte „Skaitymas su šunimi“ Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, projektas buvo apdovanotas V. Aurylos premija.

Norėjosi ir toliau tobulėti, įgyti daugiau žinių sveikatos srityje, todėl 2018 m. Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete pradėjau ergoterapijos studijas, kurias baigiau su pagyrimu. Savo bakalauriniame darbe sujungiau tai, kas man svarbu ir įdomu – kaniterapiją bei egoterapiją.

Derindama su studijomis, kartu su Gongu vedžiau užsiėmimus senelių namuose „Sevilis“ bei Strėvininkų globos namuose. Vykome į Biržus, Girulius (silpnaregių stovykla), Alytų ir kitur. Dalyvavome interaktyviame projekte vaikų onkologinėje ligoninėje Santariškėse. Susitikimų ir terapinių užsiėmimų buvo daug ir visada juos lydėjo džiugios pacientų emocijos, jų noras bendrauti su terapiniu šunimi, daugiau pajudėti, įsitraukti į veiklas, jaustis visaverčiais.

Gongui iškeliavus, parengiau ir 2022 m. vasarą išlaikiau egzaminą su kavalieriaus karaliaus Karolio spaniele Zea. Jai treji metai. Manau, jog tokio amžiaus šuo yra pakankamai brandus ir tuo pačiu jaunas, kad su juo būtų galima nuveikti daug gražių darbų bei patirti daug nuostabių dalykų.

Terapinio šuns misija nėra lengva, todėl pirmiausia man rūpi Zea gerovė, sveikata, psichinė ir fizinė savijauta. Ji ir toliau gyvena smagų šunišką gyvenimą, mūsų šeimoje yra labai mylima, kartais palepinama, tačiau savo draugišką žvilgsnį, švelnų prisiglaudimą ir besąlygišką meilę ji gali dovanoti ir kitiems, ypač tiems, kam labiausiai to reikia“.

Nuo 2022 m. rudens Veslava Citovič-Rul pradėjo sensorinės integracijos studijas Lenkijoje.

E. paštas veslava.rul@gmail.com, mob. 8 654 28 093.

Ugnės Urtės Uždavinytės nuotr.