Padeda įveikti vandenyno bangas ir negalią

Auksaspalvių retriverių kalytė Rikošetė (Ricochet) yra vienintelis pasaulyje terapinis šuo, kuris dovanoja neįgaliems žmonėms gyvenimo džiaugsmą, skriedamas kartu su jais banglente…


surfing-dog-service-disabled-people-surf-board-ricochet-3

Septynerių metų Rikošetė nuo mažumės buvo ruošiama dirbti neįgaliųjų pagalbininke. Ji pasižymėjo išskirtiniais gabumais, noriai mokėsi, tačiau koją, o gal leteną, vis pakišdavo paukštšunio instinktai – begalinis noras pasivyti kokį sparnuotį.

Tačiau kalytės šeimininkė Judy Fridono (San Diegas, Kalifornijos valstija) buvo užsispyrusi  – moteris nujautė išskirtinius Rikošetės gebėjimus. Beliko, kad iškylos prie vandenyno pasufleruotų idėją: banglentės!

Ir visai nekeista, nes šunys ir banglentės Jungtinėse valstijose įprastas reiškinys, čia net rengiami keturkojų banglentininkų čempionatai.

Iš pradžių jos treniravosi nedideliame baseine , o banglentę atstojo nedidelis plastmasės gabalas. Palengva treniruotės persikėlė prie vandenyno. Rikošetei sekėsi, ji puikiai jautėsi vandenyje ir ant vandens, mokėjo išlaikyti pusiausvyrą, tvirtai stovėjo ant kojų. Treniravosi plaukti su žmonėmis ir be žmonių. Gana greit buvo išbandyti ir Rikošetės gebėjimai plaukti su neįgaliu žmogumi – rezultatai pranoko lūkesčius!

RIK

Dabar ji plaukioja nuolat…

Išsiruošusi į terapijos seansą vilki specialią liemenę, prireikus, į liemenės rankeną gali įsikibti plaukiantis su ja žmogus.

Dažniausiai Rikošetė plaukioja su autizmo sindromą turinčiais vaikais, potrauminį stresą išgyvenančiais žmonėmis, taip pat ir su fizinę negalią turinčiais žmonėmis.

Plaukdama kalytė „renka“ lėšas neįgaliųjų reikmėms, teigiama, kad ji jau surinko per 400 000 JAV dolerių.

Ji kviečiama filmuotis reklamose, demonstruoti šuniškas madas, susitikti su žurnalistais. Rikošetė tapo žinoma visame pasaulyje, ji pelnė šuns didvyrio, metų šuns ir kitų garbingų apdovanojimų.

http://www.surfdogricochet.com/about.html

https://www.facebook.com/SurfDogRicochet/photos_albums