Šunys talkina teismo proceso metu

Dažnai klausiama, kokiose srityse žmonėms gali padėti terapiniai šunys? Atsakymas į šį klausimą gali būti paprastas: daug kur, įskaitant ir teismo salę ar kalėjimo vienutę. Kad tai tiesa, įrodo „Courthouse Dogs“ veikla.

courthouse-dogs-calm-witness-victim-ellen-oneill-celeste-walsen-23

Pasisakyti viešumoje nelengva daugeliui žmonių, o ką jau bekalbėti apie nukentėjusiojo savijautą, viešai liudijant teismo salėje, vėl susitikus akis į akį su savo skriaudikais.

Ellen O’Neill Stephens ir Celeste Walsen rado išeitį, galinčią paguosti liudytojus ir padėti jiems atlaikyti nelengvą psichologinį spaudimą teisme.

„Kai žmonės liudija teisme, jie iš naujo išgyvena patirtą siaubą ir patiria  fiziologines reakcijas, kurias patyrė įvykio metu. Tai žiauri ir psichologiškai sunki situacija. Tačiau kai greta tokio žmogaus būna atsipalaidavęs šuo, tai mažina kraujo spaudimą, slopina nerimą ir priverčia patikėti, kad nukentėjusysis yra tikrai saugioje aplinkoje“, – teigia O’Neill.

Ne pelno siekianti organizacija „Teismo šunys“ (angl. Courthouse Dogs) buvo įsteigta 2004 metais Jungtinėse Amerikos valstijose.

Šiuo metu net 28 valstijose darbuojasi 87 terapiniai šunys, specialiai parengti šiam darbui – procesui, kuris gali trukti ilgiau nei dvejus metus!

Dažniausiai naudojamos terapinių šunų veislės – Labradoro ir auksaspalviai retriveriai.

http://www.boredpanda.com/courthouse-dogs-calm-witness-victim-ellen-oneill-celeste-walsen/?utm_source=facebook&utm_medium=link&utm_campaign=BPFacebook