Kaniterapija: vaikų šypsenos pasako viską

„Vaikų šypsenos tokios iškalbingos, jos viską pasako“, – neslėpdama šypsenos, apie pirmąjį neprisvilusį blyną vaikų darželyje kalbėjo vaikų psichologė Joana Grygutis.

 

basak 1
Vasario 19 dieną terapinis šuo Gongas kartu su savo vedle Veslava ir kaniterapeute Joana lankėsi Vilniaus mini darželyje „Basa pieva“.

Pirmasis bandymas nenuvylė (kitaip ir negalėjo būti, juk užduotys buvo parengtos atsižvelgus į vaikų amžių ir raidą, aptartos su vaikučių mokytojomis). Nuo šiol „Basos pievos“ vaikai kas antrą savaitę galės džiaugtis mielo šuns draugija.

Šiame mini darželyje daug kas taip pat, kaip kituose darželiuose: vaikai klausosi pasakų, žaidžia, muzikuoja, šoka, o nuo šiol jie dar galės patirti bendravimo džiaugsmą su gyvūnu. Galės ne tik bendrauti, bet kartu su terapiniu šunimi kurti, mokytis naujų, įdomių dalykų.

basakojai

„Auksaspalvis retriveris Gongas yra ne tik išlaikęs terapinio šuns egzaminą, bet ir turi sukaupęs gana daug skaitymo su vaikais patirties. Gongo temperamentas, elgesys, gebėjimas jausti vaikus ir su jais švelniai bendrauti ypač tinka užsiėmimuose su ikimokyklinukais, – sakė šuns vedlė Veslava Citovič – Rul. – Šį kartą kartu su vaikais jis „migdė“ mažus šuniukus – „mokė“ vaikus pažinti ir skirti spalvas“.

b p
Darželinukai iš anksto žinojo, kad pirmadienį pas juos atvyks nepaprastas svečias – šuo. Iš pradžių šuniui jie sudainavo ryto dainelę, po to išmoko ploti šuniukui „saulė virė“ (Kaniterapijos asociacijos atstovai vaikų ugdymo įstaigose visada primena vaikams, kad šunų klausa labai jautri, todėl plojimai ar kitoks triukšmas šunį vargina – Red.).

„Pirmą sykį susitikome su dvejų, trejų metų mažyliais. Gongas susipažino su kiekvienu vaiku, pasisveikino. Vaikai pasiūlė jam atsigerti, parodė, kokia jie puiki komanda – kiekvienas įpylė po šlakelį vandens, – apie užsiėmimą darželyje pasakojo Joana. – Pasiūlėm vaikams iš anksto parengtas užduotėles, vaikai viską atliko labai susikaupę, stengėsi, nes norėjo, kad juos pagirtų ir Gongas“.

basakojis

Kaip įprasta tokio pobūdžio užsiėmimuose, šuns meilę ir dėmesį pajuto kiekvienas vaikas, tačiau Gongas atliko ir kitą svarbią „misiją“ – parodė vaikams, kaip smagu būti visiems kartu, smagu ką nors gero nuveikti, gražiai draugauti ir su šunimi, ir tarpusavyje. Pasakius, kad pabendravę su šuniuku jie turės eiti plauti rankyčių, neraginami taip ir darė.

Užsiėmime dalyvavusios darželio vadovė ir mokytoja džiaugėsi vaikų reakcija, geromis emocijomis. Jų nuomone, tokio amžiaus vaikams optimaliausia užsiėmimo trukmė – pusvalandis.

Tik trumpas pusvalandis, kuris gali padovanoti vaikams tiek daug!

Dar skaitykite: https://www.kaniterapija.eu/?p=2876

„Basa pieva“ nuotraukos

2018 02 20