Šveicarijos kaniterapeutų patirtis – daugiau kaip 20 metų

Šveicarijos terapinių šunų asociacija (L‘association Chiens de Therapic Suisse, ACTS) neseniai atšventė savo 20-metį.
RTEmagicC_baby_hund_02.jpgNet 1364 narius vienijanti visuomeninė organizacija Šveicarijoje gerai žinoma ir vertinama.

623 šios asociacijos nariai yra kinologai, dirbantys su testus išlaikiusiais savo šunimis. Apie 40 proc. asociacijos narių – medikai, specialieji pedagogai, psichologai, socialiniai darbuotojai.

Metinis nario mokestis yra 25 Šveicarijos frankai, iš šių mokesčių ir gaunamos paramos organizacija ir išsilaiko. Pacientams teikiamos paslaugos yra nemokamos.

Dabartinė asociacijos prezidentė Peggy Hug tinklapyje http://www.therapiehunde.ch

pabrėžia, kad pradėti reikia nuo šuniukų atrankos, specialaus parengimo ir labai atsakingo testavimo.

Tik po to galima planuoti žmonių susitikimus su šunimis arba edukacinius užsiėmimus, o sukaupus pakankamai žinių ir baigus atitinkamus mokymus, teikti  kaniterapijos paslaugas.

„Kiekvienas pageidaujantis turi turėti galimybę pabendrauti su terapiniu šunimi“, – sako Peggy Hug. Be abejo, terapines paslaugas galima teikti tik turint atitinkamą kvalifikaciją, paskyrus ir prižiūrint medikams arba kitiems specialistams, sudarius paciento sveikatinimo programą, griežtai laikantis komandinio darbo principų.

Pati Peggy Hug su savo šunimis taip pat veda ergoterapijos seansus vaikų ligoninėse (video reportažas vokiečių kalba): http://www.therapiehunde.ch/index.php?id=einsatzbeispiel1&L=1

Photo by L‘association Chiens de Therapic Suisse, ACTS