Vašingtono valstijos universiteto gyvūnų mokslo daktarė Lindsay Ellsworth, besigilinanti į terapines gyvūnų savybes, prieš porą metų pradėjo naują paauglių sveikatinimo programą. Kartą per savaitę į Excelsior jaunimo centrą (Excelsior Youth Center) Pulmano mieste, lydimi specialius mokymus baigusių vedlių, atvyksta keturi terapiniai šunys. Šiame Jaunimo centre priklausomybę kvaišalams bei alkoholiui gydosi paaugliai. Kai kurie jų serga depresija, išgyvena potrauminį stresą, kenčia dėl socializacijos stokos.
Šiame centre taikomos įvairios sveikatinimo programos. Paauglių savijautos pokyčius nuolat fiksuoja savo srities specialistų komanda. Taip pat buvo elgiamasi ir prieš paauglių susitikimus su šunimis bei po jų – specialistai ir patys programos dalyviai skalėje įvertino net 60 (!) savijautos pokyčių.
Susitikimų su šunimis rezultatai pradžiugino ir programos kūrėjus, ir dalyvius – akivaizdu, jog šunys pagerino paauglių, gydomų nuo priklausomybių, savijautą.
Paaugliai tapo linksmesni, dėmesingesni aplinkiniams. Sumažėjo pesimistinių nuotaikų, rečiau prasiveržia pyktis, agresija.
Apklausoje vaikinai pažymėjo, kad keturkojai svečiai jiems padeda pamiršti blogus dalykus, skatina pasitikėti savimi ir aplinkiniais. Jie teigia, kad labiausiai patiko mokyti šunis naujų dalykų (dresuoti), šitaip paaugliai pasijuto svarbūs, savarankiški – pradėjo tikėti, kad gali kažką nuveikti ir kad jų gyvenime gali kažkas pasikeisti.
Tyrėjai nustatė, jog bendraujant su šunimis paauglių organizme pagausėjo dopamino (natūralus organizme gaminamas cheminis junginys). Labai svarbu, kad naudojant natūralų dirgiklį – šunis, smegenyse buvo atkurtas tam tikrų cheminių medžiagų balansas, kurį buvo suardęs kvaišalų vartojimas.
Šis efektyvus ir ekonomiškas sveikatinimo būdas su šunimis sėkmingai papildė tradicinį paauglių gydymą. Šiuo metu jau kuriama mokslu pagrįstą programa, kuria galėtų naudotis ir kiti panašaus pobūdžio gydymo centrai.
Nuotraukoje – Lindsay Ellsworth