Kaniterapija taikyta vėžiu sirgusiems pacientams

Pastaruoju metu pateikiama vis daugiau medicinos ir veterinarijos mokslo įrodymų, kad žmonių ir gyvūnų bendravimas teigiamai veikia žmonių emocinę ir fizinę būklę.

tgf

Viena naujausių žinių – sėkmingi klinikiniai tyrimai (2015 01 20, U.S.News and World report, Health Day), kuriuos atliko vienas didžiausių JAV medicinos centrų, įsikūrusių Niujorke – Mount Sinai Beth Israel.

Šio centro mokslininkai teigia, kad skrandžio, žarnyno bei smegenų vėžį besigydžiusiųjų pacientų, kuriems buvo taikyta cheminė ir radioterapija, būklė pagerėjo, pritaikius terapiją šunimis.

Kaniterapijos seansus vykdė organizacija „The Good Dog Foundation“, veikianti nuo 1998 metų. Ši organizacija ruošia ir sertifikuoja terapinius šunis.

„The Good Dog Foundation“ steigėja Rachel McPherson džiaugiasi, kad 16 šios organizacijos veiklos metų nenuėjo veltui – medicininiai tyrimai rodo, kad einama teisingu keliu.

Pastarasis tyrimas su vėžį besigydančiais pacientais truko 6 savaites.

Stebėjimams buvo registruoti 42 pacientai, o visą kaniterapijos kursą išbandė 37 (25 vyrai ir 12 moterų).

Kaip tai vyko? Pacientai kasdien 15-20 minučių bendravo su specialiai paruoštais šunimis. Be abejo, šiuos seansus vykdė ne bet kas, o savo srities specialistai pagal iš anksto numatytą ir kaskart koreguojamą programą.

Tyrimo metu pacientų būklė buvo vertinama pagal FACT-D skalę (fiksuota tyrimo pradžioje ir pabaigoje). Buvo vertinama paciento būklė šuns vizito metu ir pasibaigus kaniterapijos seansui. Ir nors kai kurių pacientų fizinė būklė taip sparčiai negerėjo, kaip norėtųsi, emocinė savijauta keitėsi į gerąją pusę.

Cheminis ir radiacinis gydymas pacientus išsekina ne tik fiziškai, bet ir emociškai. Sergantieji dažnai praranda skonio bei kitus receptorius. Tuo tarpu bendravimas su šunimis padeda jiems susigrąžinti gyvenimo spalvas, kvapus ir skonį. Dažnai – ir patį gyvenimą.

Parengta pagal http://thegooddogfoundation.org/