Kas daro poveikį terapinio užsiėmimo metu? Šuns glostymas, žaidimai, pratimai?

 

Poveikį gali daryti ir šuns glostymas, ir žaidimai, ir pratimai, ir kūrybinės užduotys, ir bendravimas – svarbu žinoti, ko siekiama terapinių užsiėmimų su šunimi metu.

Sakykime, į kineziterapeuto sudarytą sveikatinimo programą įtraukus terapinį šunį, lavinama paciento stambioji ar smulkioji motorika, judesių koordinacija, stiprinami raumenys – specialūs pratimai atliekami padedant terapiniam šuniui.

Jeigu vaikas patiria mokymosi sunkumų, specialusis pedagogas kartu su kaniterapeutu sudarys ugdymo programą, kurioje dominuos edukacinės ir  žaidybinės užduotys, bus skatinamas noras mokytis ir kurti – gyvūnas taps mokymosi „motyvatoriumi“.

Kai vaikui diagnozuoti autistinio spektro sutrikimai, iš pradžių pats buvimas su terapiniu šunimi ir „nebylus“ bendravimas, skatinimas atkreipti dėmesį, kad ateityje būtų galima užsiimti bendra veikla, jau bus žingsnelis į priekį.

Taigi kiekvienu atveju būtina žinoti, ko siekiama, ir tuomet, su specialistais aptarus tikslus, numatoma, kaip į šį procesą įtraukti terapinį šunį. Terapiniai užsiėmimai turi reguliariai  tęstis bent pusmetį. Geriausia, kai jie vyksta individualiai arba mažomis grupelėmis.

Vienkartiniai, kad ir labai smagūs, susitikimai su terapiniais šuniukais nėra kaniterapija! Tai tik susitikimai su šunimis.