Nuotoliniai užsiėmimai su terapiniu šunimi Gongu

Terapinis šuo Gongas su dviem draugais – australų aviganiu Ares ir kavalieriaus karaliaus Karolio spaniele Zea pravedė du nuotolinius užsiėmimus Jono Pauliaus II progimnazijos pradinukams (Vilnius).

2

Vaikai mokėsi nedidelėmis grupelėmis po 7 arba 8 mokinius. Matematikos uždavinius sprendė šuniukams vis atnešant medžiagines žuveles – Ares su Gongu paduodavo žuvytes, o Zea balsu pritardavo, jei užduotis atlikta teisingai.

Gimtosios (lenkų) kalbos pamokoje pasitarnavo nedidelė kėdutė. Vaikai mokėsi prielinksnius, Zea mikliai šokinėjo ant, šalia, už kėdės arba slėpėsi po kėde.

13

„Vaikai, o ir suaugusieji, pavargo nuo karantino rutinos, – sako šių nuotolinių užsiėmimų sumanytoja, terapinio šuns Gongo savininkė Veslava Citovič-Rul. – Jiems įgriso kasdien taip pat atrodantys klasės draugai ir mokytojai, tie patys garsai ir vaizdai kompiuterio ekrane. Todėl stengiausi per tas keliasdešimt minčių kartu su šunimis „tapti“ pokštu, kad vaikai su šypsena atliktų užduotis ir džiaugtųsi kartu su šunimis. Tokiais atvejais sakoma: vyko edukacinis užsiėmimas su terapijos prieskoniu, bet aš pridurčiau, kad drauge su savo pagalbininkais norėjau pažadinti svajonę ir viltį, jog sunkumai laikini ir viskas bus gerai. Artėjant šv. Velykoms ir nuo savęs labai linkiu to visiems“.

 

V.Citovič-Rul nuotr.