„Nuotykiai tęsiasi“: terapiniai šunys vaikų festivalyje buvo labai laukiami

Žmogus – gamtos dalis. Tokia buvo birželio 15 dieną Anykščiuose vykusio vaikų festivalio „Nuotykiai tęsiasi“ idėja. Festivalis buvo organizuotas jau šeštą kartą, renginiai vyko miesto parke, bibliotekoje, Istorijų dvarelyje ir miesto kultūros centre.

Pravesti edukacinius užsiėmimus festivalio lankytojams buvo pakviesti ir Kaniterapijos asociacijos nariai su savo terapiniais šunimis. Kadangi renginys buvo susijęs su knyga ir gamta, nenuostabu, kad vaikų psichologė Joana Grygutis užsiėmimo „partnere“ pasirinko borderkolių kalytę Mono, su kurios šeimininku Mindaugu Oželiu parengė ir „išleido“ visą ciklą knygų. Viena jų – „Mono ir jos avys“. Beliko smulkmena – gražiai suguldyti pievoje Joanos rankų darbo aveles ir paliepti borderkolytei jas ganyti.

„Reikėjo matyti vaikų įsitraukimą ir šypsenas“, – pasakojo užsiėmimą stebėjusi Dovilė Masalskaitė. Kai Joana trumpai papasakojo, kodėl borderkoliai yra vadinami talentingais piemenimis, vaikai turėjo suskaičiuoti avytes, kol šios ramiai rupšnojo parko žolę. Bet netikėtai prasidėjo audra, avytės sunerimo, ėmė blaškytis. Mono skubėjo suskaičiuoti avis ir staiga paaiškėjo: vienos trūksta! Ir vaikai, ir Mono, ir  užsiėmimą stebėję tėveliai ieškojo paklydėlės. O kai ją rado, keliavo su avių banda per pievas, kalnelius, lindo per tunelį, kol galiausiai Mono kartu su vaikais suginė aveles į saugią vietą.

Vaikai ne tik dalyvavo teatralizuotame žaidime, bet labai noriai skaitė Mono ir avelių istoriją. Per 40 minučių trukusį užsiėmimą išgyveno daugybę emocijų, patyrė pažinimo džiaugsmą, bendravo su šunimi ir jautėsi svarbūs. Vaikų elgesio specialistai išvardytų dar daugiau dalykų, kuriuos patyrė vaikai. O kad tai įvyktų, tereikėjo kūrybiškos ir „susigrojusios“ trijulės: terapinio šuns ir dviejų kolegų – Joanos ir Mindaugo.  

„Gegužės gale, vos paskelbus, kad Kaniterapijos asociacija vyks į Anykščius, pasipylė pažįstamų žinutės, ar tikrai tai tiesa. Mūsų labai laukė viena ypatinga mergaitė Barbora. Anykščiai maloniai nustebino. Puikiai organizuotas renginys. Edukacijos išdėstytos ir erdvėje, ir laike taip, kad buvo galima suspėti visur. Vaikai smalsūs ir neįtikėtinai kantrūs. Renginio metu smagu buvo girdėti komentarus: „Čia ypatingi šunys“, „Nenormaliai normalus tas šuo“, „Terapiniai šunys atrodo kaip įprasti šunys“, – įspūdžiais dalijosi J.Grygutis.

Ne pirmą kartą kaniterapijos užsiėmimą stebėjo Anykščiuose šiuo metu gyvenanti socialinė pedagogė Julija Ivanauskienė (anksčiau dirbo Vilniaus specialiojoje mokykloje daugiafunkciame centre „Viltis“, kur dažnai vyksta kaniterapijos užsiėmimai). Susitikti su terapiniais šunimis ji atvyko su dukryte Barbora. „Jūsų šunys nuostabūs. Visas jūsų kolektyvas nuostabus: visą laiką prasišypsojo, viską pasakojo, ištisai atliepė“, – sakė Julija.

Pasak Kaniterapijos asociacijos narių, išties labai džiugino tėvų įsitraukimas. Užsiėmimuose vyravo jauki, šeimyniška atmosfera ir neaplankė pojūtis „šuniukų cirkas parodys triukų“.

Baigiantis užsiėmimams terapiniai šunys padovanojo vaikams knygų skirtukus su  Kaniterapijos asociacijos terapinių šuniukų nuotraukomis. Skirtukus sumaketavo asociacijos narė Ugnė Jurytė, festivalyje ji dalyvavo su savo terapiniu šunimi Kuna. Drauge su Dovile Masalskaite ji vedė užsiėmimus apie saugų bendravimą su šunimis. Artėja vaikų atostogos, todėl priminti mūsų mažiesiems apie saugų bendravimą su gyvūnais augintiniais labai svarbu.

„Aplinkui tiek daug visko vyko, o vaikai buvo įsitraukę į mūsų siūlomas veiklas. Tokiais atvejais net suaugusiam būna sudėtinga išlaikyti dėmesį. Širdį glostė tėvų padėkos. Kai kurie vaikiukai, vos pasibaigus užsiėmimui, klausė, kada bus kitas ir, apsukę ratuką, vėl išdygdavo mūsų stende“, – įspūdžiais dalijosi Dovilė ir Ugnė.

Festivalį organizavo literatūros pažinimo programa „Vaikų žemė“, Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešoji biblioteka bei VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“.

„Mums svarbiausia – skaitymo džiaugsmą patiriantys vaikai! Stengiamės užkrėsti juos skaitymo malonumu per įvairiausias veiklas – organizuojame literatūrines dienos stovyklas Lietuvoje ir užsienyje. Rengiame literatūros, meno ir pramogų festivalius. Kviečiame vaikus į nepaprastas pamokas, kai apie lietuvių kalbą, istoriją, muziką gali išgirsti iš rašytojo ar iliustratoriaus lūpų. Ieškome šiuolaikinių, skaitmeninių, interaktyvių būdų populiarinti skaitymą“, pabrėžia „Vaikų žemės“ komanda. Pastarasis festivalis Anykščiuose – puikus įrodymas, kad jiems pavyksta, o Kaniterapijos asociacijos komandai buvo labai prasminga ir ikrai verta būti šio renginio dalimi.

Daugiau nuotraukų: https://www.facebook.com/Kaniterapija