Knyga gali prakalbinti ir gydyti…

Tarptautinėje konferencijoje Lietuvos bibliotekininkams pristatytas projektas „Skaitymas su šunimi“.

D.Bagdziuvienes pranesimas

Spalio 20 d. Birštone vyko trečioji biblioterapijos entuziastus iš visos šalies sukvietusi tarptautinė konferencija „Biblioterapija. Knyga gali prakalbinti ir gydyti 3“.

Renginį organizavusios Birštono viešosios bibliotekos direktorė Alina Jaskūnienė sveikindama susirinkusius džiaugėsi, kad kas sykį konferencija sulaukia vis daugiau dalyvių dėmesio – šiemet jų susirinko net per 180.

konf programa
Išradingumo ir pasirengimo nestokojančius projektus, kuriais knyga ne tik moko, šviečia, dovanoja turiningą poilsį, bet ir gydo, gausiai auditorijai pristatė skirtingų Lietuvos bibliotekų atstovės. Viena jų – Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja Dalia Bagdžiuvienė, skaičiusi pranešimą apie šioje bibliotekoje vykusį, drauge su Kaniterapijos asociacija rengtą socialinį projektą „Skaitymas su šunimi“.

konferencija Birstone

D. Bagdžiuvienei kalbant, salėje netrūko nei nuostabos, nei šypsenų, nei susidomėjimo.

Kad kolegų smalsumas virstų konkrečiomis idėjomis, o vėliau – ir darbais, D. Bagdžiuvienė pasidalijo sava patirtimi, papasakojo apie bibliotekoms tenkančią atsakomybę ir konkrečius žingsnius, reikalingus, norint pasikviesti specialiai mokytą ir atitinkamą egzaminą išlaikiusį šunį – ir, žinoma, jo vedlį – į biblioteką.

Dalia su šypsena paminėjo ir tai, kad auksaspalvė retriverė Goja, palaikydama kompaniją skaityti besimokantiems vaikams, „perskaitė“ per 140 knygelių!

Savo pranešime ji taip pat  pasidalijo šiltais tėvų atsiliepimais. Jei po to ir buvo abejojančių šios vieklos nauda, dvejones išsklaidė susigraudinusios pranešėjos patikinimas, kad regimi mažųjų skaitytojų patirti pokyčiai neabejotinai atsvėrė organizatorių patirtus rūpesčius.

birstono

D. Bagdžiuvienė atkreipė dėmesį, kad į Trakuose esančioje bibliotekoje vykusius susitikimus (tada – pirmuosius tokius Lietuvoje) atvykdavo ir specialiųjų poreikių turintys vaikai iš Vilniaus.

Šiandien džiaugiamės, kad projektas sėkmingai tęsiasi ir Vilniuje gyvenantiems vaikams nebetenka leistis į tolimą kelią – spalį prasidėjo jau antrasis projekto „Skaitymas su šunimi“ ciklas Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, kurioje darbuojasi dvi kaniterapijos specialistės su vaikų skaitomus tekstus pasiruošusiais išklausyti šunimis – Mona ir Gongu.

Dėkojame projektą pirmajai į biblioteką įsileidusiai Trakų viešajai bibliotekai ir tvirtus jo pamatus sudėti pagelbėjusiai Daliai bei konferenciją organizavusiai Birštono viešajai bibliotekai.

Viktorija Šeikienė

KA ir Trakų viešosios bibliotekos nuotr.

2017 10 23