Profesionalai: Prancūzijos zooterapijos institutas

Kol gyvūnų asistuojamoji terapija mūsų šalyje vis dar naujovė, daugelyje pasaulio šalių ji gerai žinoma ir vertinama. Štai vienas profesionaliausių gyvūnų asistuojamosios terapijos centrų – keturioliktus metus veikiantis Prancūzijos zooterapijos institutas.fr-beiger-knyga

Instituto įkūrėjas ir vadovas Fransua Beigeris (François Beiger) savo komandoje subūrė ne tik gyvūnų asistuojamosios terapijos specialistus, bet ir medicinos, socialinės srities profesionalus.

F.Beigeris yra kaniterapeutas, etologas, šunų kinkinių sporto entuziastas, anksčiau ir Sibiro haskių veisėjas, alpinistas. Šio kūrybingo, aktyvaus žmogaus veiklos sritis būtų galima vardyti ilgai ir ten rastume netgi mados industriją bei šimtus kilometrų, kuriuos su savo šunų kinkiniais jis įveikė Kanados šiaurėje arba Alpių kalnuose. Tarp F.Beigerio darbų – dokumentinių filmų scenarijai ir knygų apie gyvūnų asistuojamąją terapiją rašymas, tarptautinių konferencijų bei mokymų organizavimas.

F.Beigerio knygų tematika įvairi: „Autizmas ir zooterapija“ (Autism et zootherapie), „Ugdymas pasitelkiant gyvūnus“ (Eduquer avec animaux), „Vaikas ir gyvūno „tarpininkavimas“ (L‘enfant et la mediation animale).

fbeigerio-knyga

Šiuo metu jis jau reklamuoja 2017 m. birželio 7-9 d. Liono (Prancūzija) ekspozicijų centre vyksiančią neįgaliųjų reikmėms skirtą tarptautinę parodą „Salon handica“. Prancūzijos zooterapijos institutas neįgaliųjų parodoje ir vėl turės savo stendą, pristatys pranešimus apie kaniterapiją.

Taigi Fransua Beigerio vardas Europoje gerai žinomas, nors iš pradžių jis plėtojo kaniterapiją Kanadoje, 25 hektarų plote buvo įkūręs didelį gyvūnų asistuojamosios terapijos centrą. Vėliau grįžo į gimtinę ir vėl ėmėsi širdžiai mielos veiklos – zooterapijos.

fr-beigerio-kt-knyga

Į klausimą, kas paskatino gilintis į kaniterapiją, jis atsako, kad visą gyvenimą mokosi „šunų kalbos“ ir žavisi šunų socialumu, gebėjimu jausti žmogų, neišsemiamomis šunų galimybėmis. Gilintis į kaniterapiją jį paskatino ir sūnaus Ksavjė negalia (berniukui diagnozuotas Dauno sindromas).

http://www.institutfrancaisdezootherapie.com/conseils-qualite-audit.ifz#.WGpWYBt96Uk

Interviu su Beigeriu: https://www.youtube.com/watch?v=zZgtD1LUf3Y