Vilniaus lietuvių namai: šeštadienis su Hepi

Artėjant visuotinei Šuns dienai, saulėtą balandžio 22-osios šeštadienį Kaniterapijos asociacijos žmonės drauge su Reabilitacijos centro Реабілітаційний центр Майбутнє vadove ukrainiete Hanna Horoshko lankėsi Vilniaus lietuvių namuose. Sostinės Naujininkų rajone įsikūrusioje ugdymo įstaigoje gyvena ir mokosi lietuviškų šaknų turintys, iš įvairių pasaulio šalių atvykę, vaikai. Taip pat čia gyvena ir ukrainiečių vaikai.

liet1

Jaukaus, švelnaus bendravimo su gyvūnais augintiniais šiems vaikams reikėtų kasdien. O šįkart, dalyvaujant terapiniam šuniui, Berno zenenhundei Hepi, visa tai buvo ne tik nepaprastai lengva, bet ir labai įdomu. Hepi kartu su savo vedle Marija Biteniekyte kvietė vaikus pasimankštinti, tinkamai atlikti kvėpavimo pratimus, susipažinti su jogos „gudrybėmis“.

„Kaip man patiko Hepi! Vaikystėje daug skaičiau apie šunų veisles, visada norėjau turėti šunį, – įspūdžiais dalijosi Vilniaus lietuvių namuose gyvenanti šešiolikmetė Marija Beliakova. – Patiko viskas, ką veikėme su šunimi. Kaip ir kitiems vaikams, įdomu buvo ieškoti pasislėpusios mergaitės. Patiko mankšta. Kitas įdomus dalykas buvo kvėpavimo pratimai. Jų visiems reikia. Labai svarbu žinoti, kaip nusiraminti stresinėse situacijose. Viską darėme kartu!“.

liet0

Dar nėra nė metų, kai Marija Beliakova atvyko į Vilnių iš Irkutsko (Rusija, Sibiras). Nuo rugsėjo mėnesio ji mokosi išlyginamojojeklasėje.

„Visus metus intensyviai mokysimės lietuvių kalbos. Susipažįstame su Lietuvos kultūra, istorija, vykstame į ekskursijas. Mes turime net 22 lietuvių kalbos pamokas per savaitę, turime kuo geriau išmokti kalbą ir tada galėsime lankyti įprastas klases“, – sakė jau gana puikiai lietuviškai kalbanti Marija Beliakova.

liet red

Post scriptum. Šį straipsnelį iliustruojame Marijos Beliakovos fotografijomis, tai dar vienas jos hobis.