Terapinis šuo lankosi Vaikų dienos centre

Vilniaus miesto socialinės paramos centro Vaikų dienos centre „Labirintai“ (Antakalnio g. 17) socialinės rizikos vaikams organizuojamos įvairios veiklos. Viena šio centro naujovių – vaikų užsiėmimai su terapiniu šunimi.

foto 005 maz

Spalio pradžioje, suderinus su centro specialistais, sutvarkius būtinus formalumus, čia prasidėjo kaniterapijos asistentės Sigridos Rupšytės-Paleičikės vedami užsiėmimai su terapiniu šunimi Goja.

Užsiėmimų tikslas – stiprinti vaikų socialinius įgūdžius, gerinti emocinę savijautą. Pirmojo užsiėmimo metu, kuriame dalyvavo nedidelė grupė 8-12 metų vaikų, pirmiausia buvo kalbėta apie saugų bendravimą su gyvūnu, užsimezgė artimesnė pažintis su auksaspalve retrivere Goja.

Kad užsiėmimas suburtų vaikus bendrai veiklai, iš anksto buvo parengtos ir kūrybinės užduotys.

„Vaikai noriai piešė gėles, o jų viduryje įrašė savo vardus, žiedlapiuose – savo būdo savybes. Skatinome vaikus atsiverti, nebijoti parodyti savo jausmų, atskleisti ir negatyviąsias savybes, ir visai tai buvo daroma dalyvaujant šuniui. Atskleisti savo jausmus, kurti, bendrauti tarpusavyje, dalyvaujant šuniui, jiems buvo nors ir keista, bet smagu“, – pasakojo S.Rupšytė-Paleičikė.

Užsiėmimo metu siekta, kad vaikai ne tik įvardytų savo būdo savybes, bet jas drauge su visais aptartų ir labiau pažintų vieni kitus: „Pirmiausia daviau pavyzdžių apie savo augintinę Goją – kokia ji kartais būna, kodėl taip atsitinka. Norėjau parodyti vaikams, kad visiškai natūralu būti visokiam: ir silpnam, ir piktam, ir sutrikusiam. Mano nuostabai, vaikai noriai ir gana atvirai apie save kalbėjo. Vienas berniukas prisipažino jaučiąs nepasitikėjimą, kai pamato šunį. Net keli vaikai išdrįso pasisakyti kartais būnantys agresyvūs. Pasiaiškinome, kodėl ir kada taip atsitinka“.

Pasibaigus užsiėmimui centro vyresnioji specialistė Dalia Liutvinienė sakė: „Džiaugiamės prasidėjusiu bendradarbiavimu su Sigrida bei jos auksaspalve retrivere Goja. Žinome, kad šis šuo terapinei veiklai buvo specialiai ruošiamas. Išlaikė testą. Taigi pasitikime ir Goja, ir jos vedle. Vaikams labai patiko užsiėmimas su šunimi, jie susidomėję klausėsi, noriai atliko užduotis. Net tie, kurie bijojo šunų, po išsamių paaiškinimų nepabūgo prieiti ir pabendrauti. Vaikai laukia kito užsiėmimo, jie sako jau pasiilgę Gojos“.

Užsiėmimuose su vaikais, kaip įprasta kaniterapinės veiklos standartuose, dalyvavo vaikų ugdymo įstaigos atsakinga specialistė. Sutarta, kad po užsiėmimų vyks aptarimai ir, jei reikės, būsimos veiklos bus koreguojamos, atsižvelgiama į vaikų savijautą bei poreikius. O šiuo metu labiausiai siekiama mokyti vaikus socialinių įgūdžių, padėti pritapti bendruomenėje, padaryti jų gyvenimą laimingesnį.