Išmok pamilti kitokį!

Kovo 21-ąją minima Pasaulinė Dauno sindromo diena. Saulyčių diena, pasakytų tokių artimųjų turintys, juos ugdantys ar globojantys žmonės.

Šią dieną žmonės dažnai mūvi skirtingų spalvų puskojines, taip palaikydami, išreikšdami savo meilę ir pagarbą Dauno sindromą turintiems asmenims bei jų šeimoms. Skirtingos puskojinės – kitoniškumo ženklas. Apie kitoniškumą ir dar daug ką buvo kalbama kovo 15 d. Vilniuje vykusioje konferencijoje. Kaniterapijos asociacija taip pat buvo pakviesta dalyvauti šiame Pasaulinės Dauno sindromo dienos renginyje. Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro konferencijų salėje Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacija (ŽDSGA) organizavo tradicinę kasmetinę mokslinę – praktinę konferenciją.

KA prezidentė Veslava Citovič – Rul konferencijos dalyviams trumpai pristatė kaniterapijos teoriją bei ją reglamentuojančius įstatymus, o vaikų psichologė kaniterapeutė Joana Grygutis kartu su savo Labradoro retrivere, terapiniu šunimi Kia pademonstravo keletą galimų terapinių užsiėmimų, įtraukė į veiklas konferencijoje dalyvavusius jaunuolius.   

Konferenciją ŽDSGA rengė kartu su VU Medicinos fakulteto Biomedicinos mokslų instituto Žmogaus ir medicininės genetikos katedra.

D. Masalskaitės ir konferencijos organizatorių nuotr.

Daugiau nuotraukų