Kaniterapija: paskaita būsimiesiems medikams

Kaniterapijos asociacijos nariai jau antrą kartą dalyvavo tradicinėse Medikų dienose (MeDi).

Vetra ir paskaita

Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas šiemet švenčia 238 metų sukaktį. Fakulteto Studentų atstovybė šios svarbios datos nepamiršo – lapkričio 25-29 d. Vilniaus universiteto bendruomenei ir visuomenei surengė daug įsimintinų susitikimų, įdomių veiklų.

„Išeinam iš paskaitos su pakiliomis emocijomis,– sakė pirmakursė Slaugos programos studentė Emilija Narušytė. – Buvo labai naudinga. Tai visiškai nauja patirtis, juk kažkur kitur tokių dalykų nepamatysi, o ypač, kai daug ką gyvai „iliustruoja“ terapinis šuo“.

Vetra

Paskaitą „Kaniterapija / užsiėmimai su šunimi: kas tai yra, kaip veikia ir kodėl veikia?“ medicinos studentams skaitė bei savo patirtimi dalijosi VU Psichologijos instituto direktorė, psichologijos doc. dr., Kaniterapijos asociacijos prezidentė Vilmantė Pakalniškienė.

Jai talkino mylima augintinė Vėtra – terapinis šuo, vengrų vižlų kalytė, su kuria Vilmantė teikia psichologines konsultacijas bei savanoriškai lankosi Vilniaus Verkių specialiojoje mokykloje – daugiafunkciame centre.

Vetra su medikais

Būsimieji medikai buvo supažindinti su kaniterapijos teorija ir, kiek leido laikas – su  praktiniais kaniterapijos aspektais bei reikalavimais, kurie keliami specialistams ir terapiniams šunims.

Vetra su kt.

 

Kaniterapijos asociacijos narė Daiva Kvedarienė, turinti edukacijos su šunimis patirties, supažindino studentus su metodinėmis užsiėmimų priemonėmis. Papasakojo, kaip ruošiami terapiniai šunys, kokius egzaminus laiko, atkreipė dėmesį į standartus, kurių laikomasi, pabrėžė gyvūnų gerovės svarbą.

Terapinių šunų registras.

2019 m. lapkritis