Migrantais besirūpinančiame centre ukrainiečių vaikai išbandys kaniterapijos užsiėmimus

Terapiniai šunys Kia ir Lu kartu su savo vedle vaikų psichologe Joana Grygutis buvo pakviesti dalyvauti iškilmėse – spalio 23 dieną Vilniuje, Jasinskio g. 16, atidarytas „MICenter“ bei paminėtas organizacijos IOM Lietuva 25-metis (IOM, lyderiaujanti tarptautinė tarpvyriausybinė organizacija migracijos srityje, įkurta 1951 m.).

Joana pagr.

Naujai įkurtas IOM Lietuva „MICenter“ teiks įvairias paslaugas Lietuvoje gyvenantiems karo pabėgėliams iš Ukrainos bei kitiems migrantams. Čia bus teikiama teisinė, įsidarbinimo pagalba, organizuojami kalbos kursai. Bus siūlomos psichologų bei kitų specialistų konsultacijos, savitarpio pagalbos grupės, edukaciniai užsiėmimai vaikams.

Džiugu, kad planuodamas savo veiklas „MICenter“ susidomėjo kaniterapija ir rado galimybę organizuoti grupinius kaniterapijos užsiėmimus 6-12 metų vaikams su migracijos patirtimi. Tokie užsiėmimai pabėgėlių iš Ukrainos vaikams, vedami vaikų psichologės J. Grygutis, startuos spalio 26 – ąją ir vyks kas savaitę. Grupinių užsiėmimų tematika ir struktūra bus planuojama atsižvelgiant į vaikų poreikius bei amžių.

Migracijos informacijos uzsienieciams centro atidarymas

Atidarymo šventės metu nemaža grupė svečių domėjosi kaniterapija ir dalyvavo improvizuotame kaniterapijos užsiėmime. Kartu su terapiniais šunimis atliko užduotis, džiaugėsi ir stebėjosi jų gebėjimais, noriai bendravo su gyvūnais. Kalbėdamas apie ateities planus, „MICenter“ psichologas Mantas Jeršovas pabrėžė: Vaikams labai svarbu žaisti ir susirasti draugų, o terapiniai šunys Kia ir Lu moka įtraukti į veiklą ir leidžia būti vaiku be rūpesčių“.

Joana01

Joana2

Joana4

Joana

Joana1

joana05joana5 joana6 joana7 joana8

Daugiau apie IOM Lietuva: https://lithuania.iom.int/

https://www.facebook.com/IOMLithuania

joana9