Vaikai susitiko su terapiniu šunimi Omega

Smagus penktadienio rytas Senųjų Trakų bibliotekoje prasidėjo susitikimu su kalyte Omega Minkštoji Ausis ir jos šeimininke seserimi Dominyka bei su Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos 7 klasės mokiniais ir jų mokytoja.

omega

Tik pamačius keturkoję viešnią, vaikų akyse pradėjo skleistis gerumas, pozityvumas ir nuoširdumas.

Susitikimo tikslas buvo supažindinti vaikus su šunų atsiradimo epocha bei jų priežiūra.

Renginio metu sesuo Dominyka papasakojo įdomių faktų, kaip šunys pradėjo susigyventi su žmonėmis: kadangi pripildyti skrandžius reikėjo visai dienai, o aišku, kad pavalgęs mėsos turi daugiau energijos nei pakramsnojęs žolytės, pagrindinis tikslas – medžioti kartu. Be to, šunų uoslė gerokai aštresnė, jie yra kur kas greitesni nei žmonės, todėl medžioklėje jie nepamainomi partneriai, gebantys anksčiau pastebėti grobį.

Šunys ne tik tiko medžioklei, bet buvo puikūs žmonių sargai, ginantys nuo plėšriųjų žvėrių ir visada urzgimu pranešantys apie besiartinantį gyvūną ar pašalinį žmogų. Šuo nuo seniausių laikų tapo geriausiu ir ištikimiausiu žmogaus draugu.

Sesuo Dominyka supažindino mus su įvairiausiomis šunų veislėmis, papasakojo, kaip veislės laikui bėgant keitėsi, daug įdomių faktų atskleidė apie kurtus, pavyzdžiui, jog jie įsibėgėja iki 70 km/val.

Renginio žvaigždė, be abejo, buvo sesers Dominykos mišrūnė Omega. Kalytė su seserimi Dominyka gyvena jau 7 metus. Pašnekovė atskleidė, jog per tuos metus buvo visko, nes kartais Omega būna užsispyrusi, tačiau kalytė yra itin draugiška su žmonėmis ir gyvūnais.

Kaniterapijos asociacijoje Omega išlaikė terapinio šuns egzaminą (kai pasibaigė terapinio šuns pažymėjimo galiojimas, antrą kartą lengvai jį perlaikė), o pati sesuo Dominyka prieš keletą metų baigė šios asociacijos organizuotus kaniterapijos asistentų kursus. Sesuo Dominyka yra įgijusi pedagoginį išsilavinimą, ji sugeba ir gali dirbti su vaikais.

Renginio metu keturkojė viešnia pademonstravo, jog supranta gestų kalbą, sesei Dominykai nereikėjo sakyti komandų, kalytė viską suprato ženklų kalba. Ir tai ne vienintelė kalba, kurią supranta kalytė – komandas protingoji viešnia atlieka ir seseriai jas sakant japoniškai! Susirinkusiuosius Omega nudžiugino savo pasirodymu – šuoliukais per kliūtis.

Dėkojame sesei Dominykai už ypatingą pamoką apie gyvūnus, Omegai už pasirodymą, o vaikams už buvimą kartu. Nepamirškime, kad gyvūnas nėra žaislas. Nusprendę jį auginti, turime prisiimti ir atsakomybę, suvokti, kad visada turėsime juo rūpintis. Šunys – itin protingi, juos galime išmokyti įvairiausių dalykų, tereikia kantrybės.

Omegos susitikimas su vaikais įvyko 2020 m. vasario pabaigoje.

Agnieška Uscilienė, Trakų viešosios bibliotekos Senųjų Trakų filialo vyr. bibliotekininkė