Istorijos pamokos su terapiniu šunimi

Terapiniai šunys gali būti pasitelkiami labai įvairiose veiklose, o mokant vaikus jų indėlis tiesiog neįkainojamas.

sesuo Dominyka

„Ar kam nors yra kilę klausimų, kaip šeštokams patraukliai išdėstyti, sakykime, Europos Sąjungos istoriją? Šiuolaikinės Mokyklos Centre tokių klausimų kyla nuolat.

Šįkart pasitelkėm terapinę šuniukę Omegą Minkštąją Ausį ir įvairių jos gentainių istoriją nuo pat akmens amžiaus.

Jau tų laikų piešiniai ant urvų sienų vaizduoja medžioklės su šunimis scenas. O kaip gražiai atsiskleidžia šalių socialiniai ir ekonominiai pokyčiai per šunų veisles! Tarkim, Prancūzijoje karalių medžioklėse kartais dalyvaudavo ir po 1000 skalikų – vaizdingas perėjimas nuo medžioklės dėl išgyvenimo prie medžioklės kaip prestižo ir turto demonstravimo vietos. O kur dar papijonai, šildę damų rankas, kol riteriai medžiodavo, ir įvairiausi aviganiai, padėdavę ganyti galvijus, duodančius pieną ir mėsą. Vaikai susipažino ir su istorija, ir su iki šiol jų nežinotomis šunų veislėmis – ir su briaru, kilusiu iš žymaus sūrio bri regiono, ir su iki šiol mėgstamu bei parodose dalyvaujančiu boseronu. Industrializacijos laikotarpį iliustravo mėsinėse ir miestų krautuvėse bei arklidėse žiurkiagaudžiais dirbę prancūzų buldogai.

Kiekvienai šaliai pristatyti galima rasti kuo nors būdingų šunų veislių – taip ir mokytis smagiau, ir atmintis geriau veikia, ypač, kai iki karantino buvo galima atsakinėti arba pildyti testą, kedenant Omegos Minkštosios Ausies gaurus. Jau išdėstėm Italijos istoriją per levretes, Bergamo aviganius ir cane corso. Ta šalis – su visu kultūriniu paveldu ir pačiomis įvairiausiomis šunų veislėmis tikrai labai dėkinga dėstymui per kokią tik nori prizmę. Dabar laukia Nyderlandai ir Belgija…“,– štai tokia žinutė atskriejo į Kaniterapijos asociacijos elektroninį paštą iš šv. Jono apaštalinės vienuolės Dominykos Marijos, savo pašaukimą radusios vienuolystėje.

Sesuo Dominyka visada užimta. Viešpaties Apreiškimo vienuolyne Senuosiuose Trakuose ji turi daug pareigų, tačiau taip pat nepamiršta ir savo specialybės (baigė edukologijos studijas) – pasitelkusi augintinę, moko vaikus Europos istorijos. Prieš keletą metų ji baigė KA organizuotus kaniterapijos asistentų kursus.

Dominykos augintinė yra išlaikiusi terapinio šuns egzaminą, ji įtraukta į Kaniterapijos asociacijos terapinių šunų registrą. Omega yra mišrūnė, rastinukė. Protinga ir švelni sesers Dominykos pagalbininkė jau ne pirmi metai yra mylima mokinukų draugė.