Kaniterapija: dalinkimės džiaugsmu!

Du šunys – Vėtra ir Gongas praėjusį šeštadienį padėjo aktoriui Jokūbui Bareikiui atidaryti fotografijų parodą ir pravesti neįprastą ekskursiją.

Komanda Santariskese

Viskas vyko vasario 15-ąją Santariškių vaikų onkohematologijos skyriuje. Kaip tik tą dieną pasaulyje buvo minima Tarptautinė vėžiu sergančių vaikų diena.

Geriau tokios dienos išvis nebūtų, pasakysite jūs. Deja, realybė yra kitokia, ir jeigu mes galime kuo nors padėti su šia liga kovojantiems vaikams ir jų šeimoms, apie kokius nors „bet“ geriau nesvarstykime.

Bareikis Santariskese

Tą popietę Santariškių vaikų onkohematologijos skyriuje buvo „diagnozuotas pavasaris“: uodegas vizgino draugiški šunys, kvepėjo gurmaniškais Liucinos pyragėliais, o šunų nuotraukų gidas aktorius Jokūbas Bareikis kvietė susirinkusiuosius į interaktyvią kelionę.

Šioje kelionėje netrūko vaikų ir suaugusiųjų šypsenų, juoko, nes toks ir buvo projekto „Sharejoy AR“ sumanymas – suteikti džiaugsmo ir vilčių.

Istorijas apie šunis kūrė Monika Štalytė, šuniukus fotografavo Alla Budrienė, į informacinių technologijų „kalbą“ viską išvertė Vilma Šeškevičienė, animacija pasirūpino Justas Grinevičius ir Almantas Vasiliauskas, garsu – Modestas Rinkevičius – ir tai dar ne visi bendraminčiai, kurių dėka gimė inovatyvus projektas „Dalijimasis džiaugsmu“.

Džiugu, kad tarp projekto rėmėjų yra ir Kaniterapijos asociacija.

paroda Santariskese

Drago, Mūnės Kukio, Argo ir kitų šuniukų nuotykiai sugulė į knygelę „Naktinės viešbučio Barkvilis“ istorijos. Negana to, knygelė buvo papildyta programėle, kurią atsisiuntus, kiekviena nuotrauka atgyja ir, nori nenori, verčia nusišypsoti. Taip pat  išleisti ir interaktyvūs kiekvieno šuns atvirukai.

Vetra Santariskese

Knygelę ir atvirukų bus galima netrukus įsigyti Vilniaus knygų mugėje, o surinktos lėšos pasitarnaus kilniam tikslui – Rimanto Kaukėno labdaros ir paramos fondui, kuris jau ne pirmi metai remia onkologinėmis ligomis sergančius vaikus. Šis fondas dėjo daug pastangų, kad būtų atnaujintas visas Santariškių vaikų onkohematologijos skyrius.

„Sunkiame gijimo kelyje džiugios emocijos yra vienas svarbiausių dalykų, nes liga yra labai sunkus išbandymas ne tik vaikams, bet ir tėvams“, – sakė Rimanto Kaukėno labdaros ir paramos fondo direktorius Laimonas Šiaulys.

Gongas Santariskese

Fotografijų parodos atidaryme dalyvavę terapiniai šunys – vengrų vižlų kalytė Vėtra ir jos vedlė Vilmantė Pakalniškienė bei auksaspalvis retriveris Gongas kartu su savo vedle Veslava Citovič-Rul kviečia visus prisidėti prie šios socialinės iniciatyvos – dalintis džiaugsmu!

Guodos Kavaliauskaitės nuotr.