Artėja rugsėjis… Ir jeigu dauguma žmonių naujų darbų pradžią sieja su Naujaisiais metais, kaniterapijos entuziastams tai yra rugsėjo pirmoji, kai į specialiuosius ugdymo centrus, pailsėję ir sustiprėję, sugrįžta ugdytiniai…
Iki naujųjų mokslo metų liko nedaug laiko, todėl Kaniterapijos asociacijos nariai nori kuo naudingiau jį praleisti.
Rugpjūčio pabaigoje jie išvyksta į tarptautinę kaniterapijos stovyklą Lenkijos pajūryje. Į stovyklą ruošiasi kaniterapeutai bei kaniterapijos asistentai su savo terapiniais šunimis.
Rugpjūčio 22-28 d. kaniterapijos entuziastai gilinsis į sensorinę integraciją, sužinos, kaip efektyviau padėti šių sutrikimų turintiems vaikams.
Sensorinė integracija yra natūralus žmogaus raidos etapas ir, jei viskas gerai, dar ankstyvoje vaikystėje susiformuoja atitinkami jutimai. Tai įvyksta žaidžiant, pažįstant aplinką ir žmones, bendraujant.
Deja, pasitaiko, kad jutiminė integracija smarkiai vėluoja arba išvis nėra efektyvi. Tai pasireiškia neadekvačiomis reakcijomis į įvairius dirgiklius, keistu elgesiu ir pan.
Jutiminės sistemos – taktilinė, vestibulinė, propriorecepcijos, audio, vizualioji ir kitos – ne tik padeda žmogui suvokti aplinką, bet daro didelę įtaką smegenų veiklai, visai raidai. Jutiminių sistemų išsivystymas ir normalus funkcionavimas yra visaverčio žmogaus gyvenimo pagrindas.
Kaip šių sutrikimų atveju gali padėti terapiniai šunys, mūsų kaniterapeutai ne kartą girdėjo teorinėse paskaitose ir išbandė dalyvaudami edukacijos bei terapijos projektuose, tačiau stovykloje Lenkijoje jie daugiau laiko skirs pratyboms su šunimis – atliks įvairias sensorinės integracijos gerinimo užduotis. Be abejo, dar labiau papildys ir teorinių žinių bagažą.
Tarptautinės stovyklos „Sensorinė integracija pasitelkiant kaniterapiją“ programa: Sensory Integration in Dog Therapy.
A.Staskevičiaus nuotr.