Skaitymas su šunimi: dalijomės patirtimi

Kaniterapijos asociacija tesėjo pažadą ir spalio 18-ąją Vilniuje suorganizavo seminarą Kaniterapijos klubo komandai iš Kauno. Kartu su besidominčiais skaitymo projektu atvyko ir du keturkojai klausytojai – Berno zenenhundas ir šeltis.

paskaita4

Kauniečiai su savo terapiniais šunimis lankosi Kulautuvos reabilitacijos ligoninėje, Vaikų globos centre „Pastogė“ bei kitur. Taip pat ruošia naujus šunis terapinei veiklai ir, sulaukę kvietimų iš bibliotekininkų, nusprendė pasidomėti, kaip į skaitymo procesą įtraukti terapinius šunis.

Skaitymo su šunimi teoriją ir praktiką svečiams iš Kauno pristatė KA prezidentė, psichologijos doc. dr. Vilmantė Pakalniškienė ir Daiva Kvedarienė. Mokymai užtruko visą pusdienį ir vis tiek liko nemažai  neaptartų, nepasakytų dalykų – iškilus klausimams, visada bus galimybė pasitarti su kolegomis.

Paskaitoje

„Ši veikla sukuria naujas galimybes mums ir tiems, kurie dalyvaus projekte. O svarbiausia, kad mažiesiems galime padėti įveikti baimes ar kitus nesklandumus pirmuose ir svarbiausiuose skaitymo etapuose“, – paklausta apie projektą „Skaitymas su šunimi“, kalbėjo Kaniterapijos klubo vadovė, bobteilų augintoja Vytautė Matusevičienė.

„Saulė. Antena. Tiltas“, – toks turi būti ir taip veikti terapinio šuns vedlys, dalyvaujantis skaitymo projekte, sakė Vilmantė Pakalniškienė.

paskaitos klausytojai

Seminare penktadienį buvo aptarta daugelis svarbių dalykų. Kas už ką atsako, kokia bibliotekos, o kokios – vedlio ir šuns funkcijos? Kaip įrengiamas skaitymo kampelis? Kokios knygos tinkamiausios ir kas jas parenka? Kas gali dalyvauti projekte? Tai tik dalis klausimų, kurie susitikimo metu buvo iliustruojami ir praktiniais pavyzdžiais.

„Esame atsakinga organizacija, todėl turime pateikti atsakingą požiūrį į visas veiklas, kokias beorganizuotume. Džiugu, kad kolegos kauniečiai, prieš pradėdami naują veiklą, pirmiausia rūpinasi, kaip įgyti žinių, domisi kitų sukaupta patirtimi. Prieš išeidami į visuomenę su nauja veikla jie nesielgia spontaniškai ar mėgėjiškai“, – sakė ne vieną dieną Lietuvos nacionalinėje M.Mažvydo bibliotekoje su jaunaisiais skaitytojais ir auksaspalve retrivere Rėja praleidusi Daiva Kvedarienė.