Susipažinkite: Marija Biteniekytė ir Hepi Tara Luna

Susipažinkime. Aš – Marija Biteniekytė, kartu su Berno zenenhunde Hepi Tara Luna esame Kaniterapijos asociacijos narės. Nuo vaikystės mane domino gamta, pažintis su įvairiais gyvūnais, mano studijos buvo kryptingos, iš pradžių – biologijos bakalauro studijos, o 2011 metais tapau biomedicinos mokslų daktare.

hepi tara

Beveik po dešimties metų gyvenimas mane atvedė į HEPI (Humanistinės ir egzistencinės psichoterapijos institutas) egzistencinės psichoterapijos studijas. Šiuo metu taip pat studijuoju Vilniaus universitete psichologiją. Su žmonėmis dirbu jau seniai (ilgametis pedagoginis darbas VU, esu ilgametė jogos mokytoja). Konsultuoju egzistencinės psichoterapijos paradigmoje žmones, susidūrusius su įvairiais gyvenimo sunkumais, patiriančius krizes, ieškančius atsakymų į gyvenimo prasmės ir būties klausimus.

2021 m. mudviejų su Hepi Tara Luna duetas sėkmingai išlaikė terapinio šuns egzaminą, kuriam kruopščiai, sistemingai ruošėmės metus. Su Hepi tęsiame įvairias veiklas. Turime Mantrailingo (žmogaus paieška sekant individualiu kvapo pėdsaku) pagrindus, taip pat domimės šunų sportu (Rally Obedience).

Mūsų pirmieji žingsniai kaniterapijos srityje prasidėjo nuo tęstinio projekto „Skaitymas su šunimi“ Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje. Vėliau buvome pakviestos į edukacijos užsiėmimą ukrainiečių vaikams, dalyvaujame įvairiose vaikų stovyklose.

Šunys yra vieni socialiausių gyvūnų, o terapiniai šunys padeda mums kurti tą neapsakomai brangų ryšį tarp žmogaus ir gyvūno, kai šuo tave priima besąlygiškai – tokiu, koks esi dabarties momentu. Vien šuns buvimas šalia nuramina žmogų, suteikia saugumo, pasitikėjimo savimi jausmą.

Kaniterapiją vertinu kaip prasmingą ir labai reikalingą veiklą tiek sau pačiai, tiek kitiems žmonėms – tai galimybė dalintis meile, kūryba, prasmingu buvimu.

Dėl individualių arba grupinių užsiėmimų kreiptis: biteniekyte@gmail.com, mob. 8 650 54 915.

 Konstantino Varšavskio ir Marijos Biteniekytės nuotr.