Kaniterapijos asociacijos atstovai lankėsi Vyriausybėje

Sausio 31 d. Kaniterapijos asociacija buvo pakviesta į Lietuvos Respublikos Vyriausybę supažindinti jos darbuotojų su gyvūnų asistuojamąja terapija, pasidalinti patirtimi.

Veiklos

Vyriausybės darbuotojai norėjo ne tik susipažinti su terapiniais šunimis, bet ir daugiau sužinoti apie pačią kaniterapiją, pamatyti kaniterapijos užsiėmimų priemones, sužinoti apie asociacijos veiklą.

Susitikime dalyvavo vaikų psichologė Joana Grygutis su Labradoro retrivere Kia, Veslava Citovič-Rul su auksaspalviu retriveriu Gongu ir Daiva Kvedarienė.

Kaniterapijos teoriją ir praktiką bei veiklas su terapiniais šunimis, kiek buvo galima suspėti per tokį trumpą laiką, pristatė KA Valdybos narė Daiva Kvedarienė.

Susitikimas Vyriausybej

Be abejo, visiems rūpėjo iš arčiau pažinti terapinius šunis ir būtent jie „tirpdė ledus“, padėjo sukurtį šiltą, jaukią susitikimo atmosferą. Labradoro retriverė Kia šiuo metu daugiausia padeda individualiai konsultuojant autistinio spektro bei kitų raidos sutrikimų turinčius vaikus, o Gongą daug kas pažįsta iš projekto „Skaitymas su šunimi“ (Gongas dabar dažnesnis svečias senelių namuose).

Susitikime

Susitikime su Vyriausybės darbuotojais buvo ne kartą akcentuota šunų gerovės problematika, kalbėta apie standartų laikymąsi, šia veikla užsiimančių žmonių atsakomybę, įstatymus, kurie reglamentuoja terapinę veiklą su gyvūnais.

Kalbėta apie tai, ką galime vadinti kaniterapija, o ką – ne. Kaip ruošiami terapiniai šunys, kokius egzaminus laiko. Kokį išsilavinimą turi įgyti šunų vedliai – kaniterapijos asistentai.

klausimai

„Šios veiklos išskirtinumas ir sudėtingumas yra tai, kad pasitelkiamas gyvūnas. Todėl nepakanka būti baigusiam universitetą bei turėti profesinių žinių. Dirbančiam šioje srityje būtinos gilios žinios apie patį šunį, jo prigimtį, elgseną, poreikius, gerovę“, – sakė Daiva Kvedarienė.

Kia ir Gongas

Ji atkreipė dėmesį, kad negalima siekti paciento sveikatos bei emocinės būklės pagerėjimo kitos gyvos būtybės – šuns sąskaita, citavo Tarptautinės žmogaus ir gyvūno ryšio organizacijų asociacijos (IAHAIO), kurios narė yra Kaniterapijos asociacija, standartus.

Susitikimas V

Žydrės Lyčienės nuotr.

Terapinių šunų registrą rasite čia: www.kaniterapija.eu