Vaikai tikrai gali: „išgelbėtos“ Velykos su terapiniu šunimi Kia

Balandžio 6-ąją Lietuvos autizmo asociacija kvietė į Autizmo supratimo dieną Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, kur vaikų, tėvų ir specialistų laukė įvairūs pranešimai ir užsiėmimai.

V.Antanaviciutes photo

Kaniterapijos asociacijos narės, vaikų psichologė, kaniterapeutė Joana Grygutis ir logopedė, specialioji pedagogė, kaniterapeutė Inesa Ežerskytė-Purenok po nuoširdaus pasirengimo pakvietė į du edukacinius užsiėmimus su terapiniu šunimi Kia, pastarųjų misija – išgelbėti Velykas, rasti, numarginti kiaušinius ir juos nugabenti Kiai. Į vieną jų rengėjos kvietė ikimokyklinio amžiaus vaikus, į kitą – mokyklinio, pradinio.

Nuoširdumas tądien lydėjo visur – pradedant nuostabiu Adomo Dimšos dainavimu, sklido edukologų, medikų pranešimuose, įvairias terapines sritis atstovaujantys specialistai nuoširdžiai dalijosi savo žiniomis ir įžvalgomis, atsakė į klausimus.

V.A.

Nuoširdžiai į „Velykų gelbėjimo operaciją“ įsitraukė ir vaikai. Pirmiausia jie susipažino su terapiniu šunimi, laukė savo eilės jį paglostyti ir pašukuoti, galiausiai Kia jiems įteikė auksinių kiaušinukų, kuriuos vaikai lipdė ant didelio labirinto – žymėjo kelią link užduoties, ją įveikę, gavo po kiaušinį, kurį turėjo numarginti. O tada – smagioji dalis – kiaušinio gabenimas Kiai, įsitaisius ant žalio, pavasariško vežimėlio.

vezimelis V.A. nuotr.

Vetres nuotrauka

Antrasis užsiėmimas persikėlė į penktąjį aukštą, kur vaikams ir tėveliams buvo erdviau, edukacinis užsiėmimas „prasiplėtė“, buvo išdėstytas per visą nemažą erdvę…

Šįkart dalyvavo tik autizmo spektro sutrikimą turintys vaikai. Dauguma įsitraukė nuo pat pradžių, atliko užduotis ir, užsiėmimo vedėjų padedami, „išgelbėjo“ Velykas. Nuoširdžią nuostabą kėlė kaniterapeučių gebėjimas šuns pagalba įtraukti ir tuos, kuriems reikėjo daugiau laiko.

VETRES NUOTR.

Puikiai suplanuotos užduotys, lavinančios atitinkamus gebėjimus, tinkama užsiėmimo eiga ir dinamika, kontaktas su terapiniu šunimi – visa tai lėmė, jog visi vaikai numargino margučius ir juos nugabeno Kiai. Kiekvienas vaikas galėjo pabendrauti  su terapiniu šunimi ir specialistėmis individualiai.

Dar kurį laiką po misijos „įgyvendinimo“ netilo klausimai ir atsakymai, padedami specialisčių, į „misijos“ įgyvendinimo pažymėjimus vaikai įsirašė savo vardus, skaičiavo kiaušinius…

Svarbiausia buvo – nuoširdus ryšys, nes būtent jis plečia horizontus ir suteikia vaikams drąsos bei pasitikėjimo.

DĖMESIO: terapinių šunų registrą jūs galite rasti čia: https://www.kaniterapija.eu.

Sigrida Rupšytė – Paleičikė

Vėtrės Antanavičiūtės nuotr.