Skaitymas su šunimi ir romantikos dvasia

Rugsėjo 7-8 d. sostinės senamiestyje karaliavo romantikos dvasia – Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka sukvietė knygų mylėtojus į Skaitymo festivalį „Būčiau romantiku, bet..“.

mick1

Šiame festivalyje dalyvavo ir Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius, kartu su partneriais – Kaniterapijos asociacija – pristatęs vis labiau populiarėjantį projektą „Skaitymas su šunimi“.

Tarp daugelio knygų mylėtojams siūlomų renginių skaitymas su šunimi tikrai neliko nepastebėtas. Atnaujintose, moderniai įrengtose Adomo Mickevičiaus bibliotekos vaikų lit. skyriaus patalpose buvo įrengtas jaukus skaitymo kampelis patiems mažiausiems bibliotekos lankytojams. Jame įsikūrė vaikų psichologė, kaniterapeutė Joana Grygutis su specialius egzaminus išlaikiusiu terapiniu šunimi – kavalieriaus karaliaus Karolio spanieliu Lu. Bibliotekos darbuotojos taip pat atrinko tinkamų šiam užsiėmimui knygelių apie gyvūnus.

J.G.

Į biblioteką su tėveliais atėję vaikai išsirinkdavo knygelę apie gyvūnus, dažniausiai, apie šunis ir po vieną eidavo paskaityti draugiškai nusiteikusiam Lu.

Šuniukui knygeles skaitė 2-10 metų vaikai. Mėta, Kamilė, Oskaras ir kiti vaikai ne tik skaitė, bet ir galėjo iš arčiau susipažinti, pabendrauti su šunimi.

Nors ne visi mažyliai mokėjo skaityti, bet vis tiek labai stengėsi įveikti nors vieną  sakinį, o kai kurie – net knygos lapą. Buvo vaikų, kuriuos skaitančius buvo sunku sustabdyti.

Mickeviciaus

Po skaitymo ir bendravimo su šunimi visų mažylių akys spindėjo, džiugūs ir laimingi jie dalijosi savo išgyvenimais su tėvais ir aplinkiniais. Rodos, toks mažas, iš pažiūros gležnas šuo, o kiek drąsos ir pasitikėjimo suteikė vaikams, nuramino juos ir, tikėtina, įkvėpė norą ir toliau draugauti su knygomis.

Dalia Bagdžiuvienė, Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vedėja