„Kaniterapija vaikams padeda“, – sako socialinė pedagogė

Atpažinti ir įvardyti spalvas. Sudėti iš raidžių šuns vardą. Suskaičiuoti spalvotas pėdutes. Mokytis gražaus elgesio su šunimis taisyklių. Sutelkti dėmesį ir kantriai išlaukti savo eilės…

Atgaja

Edukaciniai užsiėmimai su terapijos elementais, dalyvaujant terapiniams šunimis – auksaspalviui retriveriui Grotui ir vengrų vižlei Vėtrai – Vilniaus „Atgajos“ specialiosios mokyklos ketvirtokams ir šeštokams suteikė daug malonių įspūdžių.

atgaja kauliukai

Kovo 27 d. edukacinius užsiėmimus su terapijos elementais čia vedė psichologės Vilmantė Pakalniškienė, Joana Grygutis bei kaniterapijos asistentė Rūta Šukytė.

Užsiėmimai vyko dviem vaikų grupėms po 8 ir 6 vaikus.

„Tikiu, kad kaniterapija padeda vaikams išreikšti savo emocijas, atsipalaiduoti, skatina vaikų norą pažinti, tyrinėti, taip pat moko atsakomybės, elgiantis su gyvūnais“, – po užsiėmimų sakė „Atgajos“ mokyklos socialinė pedagogė Aušra Songailaitė.

atgaja zvejas

Intelekto bei kompleksinių raidos sutrikimų turintys vaikai ne tik džiaugėsi švelniais, draugiškais šunimis, bet ir labai noriai, susidomėję atliko visas užduotis. Nieko keista: juk juos „mokė  keturkojai mokytojai“.

Socialinė pedagogė minėjo, kad jų mokykloje domimasi įvairiomis terapijomis, o ji ir anksčiau buvo mačiusi kaniterapijos užsiėmimą.

„Esu didelė šunų gerbėja, man ši veikla atrodo prasminga, įdomi ir linksma“, – pabrėžė A.Songailaitė.

Vilniaus „Atgajos“ specialiojoje mokykloje mokosi mokiniai nuo 7 iki 21 metų, turintys intelekto ir kompleksinių sutrikimų.

Atgaja ir vilmante

Kaip įprasta tokiose ugdymo įstaigose, mokiniams čia teikiama psichologų, sveikatos priežiūros specialistų, specialiųjų pedagogų, logopedų pagalba. Daug dėmesio skiriama neformaliajam vaikų švietimui.

A.Staskevičienės nuotr.