Skaitymo festivalyje „Knygos keičia (si)“ buvo laukiami visi

Sostinės senamiestyje įsikūrusi Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka vėl pakvietė vilniečius ir sostinės svečius į tradicinį skaitymo festivalį. Šįkart jo tema buvo „Knygos keičia (si)“. 

„Bibliotekos kieme vyksiančiose festivalio diskusijose, susitikimuose su rašytojais, vertėjais, kūrėjais dėmesys bus skiriamas netradicinėms knygų formoms, naujai besiformuojantiems skaitymo įpročiams. Knygos transformaciją stebėsime spektakliuose, meniniuose pasirodymuose, atrasime literatūrą muzikoje bei įvairiose medijų formose, pažinsime kaniterapiją“, – buvo rašoma reklaminiuose festivalio pristatymuose.

skaitymas sv

Festiv2

Birželio 9 – 10 d. vykusio festivalio metu lankytojams buvo siūloma susitikti su kūrėjais, dalyvauti knygų pristatymuose, filmų peržiūrose, muzikų pasirodymuose bei edukacijose. Organizatorių teigimu, pristatyta daugiau kaip 20 švietėjiškų projektų, skirtų įvairaus amžiaus lankytojams.

Festivali 2 Festivalis 01

Kadangi knygų skaitymas – tai ne tik pasaulio, bet ir savęs  pažinimas, festivalio organizatoriai nepamiršo pačių mažiausiųjų. Tų, kurie dar tik mokosi pažinti raides.

Knygos keičia vaikų pasaulį, padeda jiems augti, tapti drąsesniems, ugdo empatiją ir kt. savybes. Daug ką gali knygos, bet ką daryti, jeigu mažas žmogus patiria skaitymo sunkumų?

„Skaitymas su šunimi“ – švietėjiškas Kaniterapijos asociacijos projektas, 2016 metais startavęs Trakų viešojoje bibliotekoje. Vėliau plėtotas Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, prieš kurį laiką vyko ir Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje.  Remdamiesi mūsų sukaupta patirtimi ir visuomenės vertinimu, organizatoriai įtraukė į edukacinę festivalio programą skaitymą su šunimis. Skaitymo su šunimi idėją bei praktiką paskaitoje pristatė Kaniterapijos asociacijos prezidentė Veslava Citovič – Rul. Edukacinius užsiėmimus vaikams pravedė asociacijos narės Joana Grygutis ir Dovilė Masalskaitė. Susitikti su jaunaisiais skaitytojais bei jų tėveliais atvyko terapiniai šunys Lokis, Kuna, Omega. Šie šunys yra išlaikę specialų terapinio šuns egzaminą.

Festivalis buvo gausus renginių, netikėtų atradimų ir gerų emocijų. Džiaugiamės, kad skaitymas su šunimi buvo jo dalimi.

Festivalis1

Festivalis

Darjos Zanevskajos nuotr.