Svarbiausi dalykai matomi širdimi

„Svarbiausi dalykai yra matomi širdimi“,– rašė prancūzų lakūnas ir rašytojas Antuanas de Sent Egziuperi. Artėjant Pasaulinei gyvūnų globos dienai, šie žodžiai skamba dar prasmingiau.

pexel-portr

Spalio 4-osios, Pasaulinės gyvūnų dienos proga, terapinių šunų vedliai ir šeimininkai nori pasiųsti visiems žinutę: šunų gerovė mums labai svarbi!

Kad terapijos ir edukacijos užsiėmimuose dalyvaujantys šunys jaustųsi patogiai, kad su jais susitinkantys žmonės nesunkiai užmegztų dialogą ir pajustų geras emocijas, reikia žinių ir patirties.

Būtent todėl šią vasarą Kaniterapijos asociacijos nariai ir vėl daug mokėsi. Mokėsi patys ir mokė savo šunis. Po mokymų Vilniuje ir tarptautinėje kaniterapijos stovykloje Lenkijoje jie sako dar labiau patikėję kaniterapija. Pajutę tai, ką galima „pamatyti“ širdimi…

Rugsėjo 25 dieną kartu su savo terapiniais šunimis važiuosime į Gargždus ir dalyvausime gyvūnų globos šventėje. Atvykti mus pakvietė partneriai – kompanija MARS Lietuva.

Šventėje Gargžduose supažindinsime visuomenę su terapiniais šunimis ir jų vedliais, atsivešime bent nedidelę dalelę metodinių priemonių,  atsakysime į žmones dominančius klausimus.

„Terapiniai užsiėmimai su šunimis turi įkvėpti žmonėms pasitikėjimo. Tai – svarbiausia, – sako KA prezidentė Vilmantė Pakalniškienė, į šventę Gargžduose žadanti atsivežti savo vengrų vižlų kalytę Vėtrą. – Besidomintiems papasakosime, kodėl ir kokius gyvūnų gerovės standartus mes taikome, kaip tausojame terapinius šunis. Kodėl, vesdami terapinius arba edukacinius užsiėmimus, stebime šuns kūno kalbą, savijautą“.

Kaniterapijos asociacijos viceprezidentė Daiva Kvedarienė į Gargždus žada pasiimti savo auksaspalvę retriverę Rėją, ne pirmus metus jai padedančią dirbti įvairiuose terapijos bei edukacijos projektuose.

D.Kvedarienė, kaip ir kiti Kaniterapijos asociacijos žmonės, tiki, kad terapiniai šunys gali tapti žmogaus kelio į sėkmę palydovais. Apie tai ir dar apie daug ką ji kalbės šventiniame renginyje, kuris vyks spalio 4-ąją Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje Vilniuje. Net šimtas klausytojų čia susirinks pasiklausyti paskaitos apie kaniterapiją ir tuo pačiu paminės Pasaulinę gyvūnų globos dieną.

„Be šuns kaniterapija neįsivaizduojama – jis yra tas, kuris padeda pasiekti efektą. Paskaitoje kalbėsiu apie tai, kokį šunį galime vadinti terapiniu šunimi. Ką gali daryti ir ko užsiėmimuose niekada negali daryti terapinis šuo. Kaip užtikrinti terapinio šuns gerovę, planuojant užsiėmimų pobūdį, šuns darbo valandas, poilsio bei treniruočių režimą“, – būsimos paskaitos, kuri vyks Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje, turinį trumpai pristatė D.Kvedarienė.

gyvunu-dienos-svente Pexels ir šventės Gargžduose organizatorių nuotr.