„Atgaivoje“ – atgaiva su terapiniais šunimis

Visuomenė ištroškusi aiškesnės, išsamesnės informacijos apie terapiją su šunimis. Tuo buvo galima įsitikinti birželio 2 dienos popietę Vilniaus miesto Socialinės paramos centro Senjorų dienos centre „Atgaiva“.

IMG_9979 PAGRINDAS
Į salę rinkosi ne tik šio centro senjorės, bet ir jų vaikaičiai. Ne ką mažiau, nei pabendrauti su šunimis, klausytojai troško išgirsti kuo daugiau informacijos apie šią Lietuvoje dar naują terapijos rūšį.

Kaniterapijos asociacijos atstovės, prezidentė Vilmantė Pakalniškienė, kaniterapeutės Joana Grygutis ir Sigrida Rupšytė Paleičikė su dviem terapiniais šunimis Kia ir Goja pasistengė kuo išsamiau pristatyti kaniterapijos taikymo galimybes.

ka atbega

ka pas senjorus

Aiškino, kaip, kokiose terapinėse situacijose gali pagelbėti specialiai parengtas šuo, kaip tikslingas bendravimas su šunimi veikia žmogaus psichologiją ir fiziologiją, kaip terapinis šuo gali pagerinti garbaus amžiaus žmonių emocinę bei fizinę būseną, kas vyksta žmogaus kūne, kai šis bendrauja su šunimi.

Psichologijos dr. Vilmantė Pakalniškienė griovė mitus: „gydo“ ne šunys, žmonės gydosi padedami specialistų komandos, kuriai talkina specialų egzaminą išlaikęs terapinis šuo.

Kalbėjo apie kaniterapijos standartus Lietuvoje ir pasaulyje, kokius reikalavimus privalo atitikti terapinis šuo ir jo vedlys, papasakojo, kokie šunys tinkami, kaip ruošiami.

Susitikimo dalyviai išbandė mankštą su šunimis, stebėjo jų darbą, aptarinėjo skirtingas šunų charakterio savybes.

Kaniterapeutės dalijosi savo patirtimi ir, kaip įprasta Kaniterapijos asociacijos veikloje, supažindino su saugaus elgesio su šunimis taisyklėmis, kalbėjo apie gyvūnų gerovę.

Sigrida Rupšytė Paleičikė
Guodos Kavaliauskaitės nuotr.