Kaniterapijos asociacijos veiklos šį rudenį

Kaniterapijos asociacijos nariai rugsėjo ir spalio mėnesį nemažai nuveikė, kad visuomenė ir valdžios institucijos pradėtų labiau pasitikėti terapija su šunimis.

bb

Šį rudenį Kaniterapijos asociacijos prezidentė, VU psichologijos dr. Vilmantė Pakalniškienė tapo netradicinės medicinos plėtros konsultante Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM).

Rugsėjo ir spalio mėnesį rengė pasiūlymus preliminariam papildomam alternatyviosios medicinos praktikos paslaugų sąrašui (konsultavo dėl paslaugų, kuriose dalyvautų gyvūnas).

Susitikimuose Sveikatos apsaugos ministerijoje buvo nemažai diskutuota apie kaniterapijos bei kitų gyvūnų asistuojamųjų terapijų reglamentavimą bei standartus.

Buvo pateikti galimi kaniterapijos reglamentavimo standartai, idėjos. SAM darbo grupėje buvo pasidalinta tarptautine kaniterapijos praktika ir patirtimi.

Spalio 19 dieną V. Pakalniškienė Taline susitiko su Estijos kaniterapijos asociacijos prezidente Maarja Tali. Aptarta bendrų kaniterapijos mokymų ir kvalifikacijos kėlimo galimybė, kviečiant lektorius ir siūlant jiems apsilankyti Lietuvoje.

Kalbėta, jog verta pamatyti vieniems kitų terapinių šunų testavimą, įvertinti šį testavimą. Nutarta vėl susitikti šių metų gruodžio mėnesį aptarti bendriausius kaniterapijos terminus, kad būtų lengviau susikalbėti tarpusavyje ir kad būtų galima vadinti daiktus „savais vardais“.

V.Pakalniškienė Taline taip pat išgirdo teorinį įvadą, reikalingą pradedant „Reading dogs“ (Skaitymas su šunimis) projektą, kuris sėkmingai gyvuoja Estijoje.

Spalio 26 dieną Vilniaus miesto psichologinė-pedagoginė tarnyba kartu su Žemynos progimnazija suorganizavo konferenciją ,,Vertybės. Vertybių ugdymas ir puoselėjimas švietimo įstaigose”. Konferencijos tikslas buvo atskleisti vertybių ugdymo ir puoselėjimo svarbą, aptarti jų perteikimo galimybes ir būdus.

Kaniterapijos asociacijos narė, „Genio“ pradinės mokyklos psichologė Ingrida Stasytienė konferencijoje skaitė pranešimą „Vertybių ugdymas švietimo įstaigoje, pasitelkiant kaniterapiją”.

Ji supažindino su edukacinėmis programomis, kuriose buvo pasitelkti specialius mokymus baigę ir egzaminus išlaikę šunys*.Terapiniai šunys sėkmingai pasitelkiami socialinės vaikų integracijos, psichinės sveikatos stiprinimo, noro mokytis ir bendradarbiauti bei kitais tikslais.

Spalio 30 dieną V. Pakalniškienė dalyvavo LR Seime vykusioje apskritojo stalo diskusijoje „Natūralioji medicina: iššūkiai ir naujos galimybės sveikatos sistemai“.

Diskutuota apie Sveikos gyvensenos ir natūraliosios medicinos rūmų veiklą, sveikatos politiką Lietuvoje ir natūraliosios medicinos vietą joje bei mokslinius natūraliosios medicinos tyrimus.

Taip pat buvo pasirašyta rezoliucija dėl natūraliosios (papildomos ir alternatyvios) medicinos – siūloma įteisinti ir reglamentuoti natūraliąją mediciną, konsoliduoti šioje srityje veikiančių subjektų veiklą.

Taigi galime tikėtis, jog kažkada (tikėkimės, tai neužtruks labai ilgai), kaniterapija taip pat bus įteisinta ir reglamentuota. Todėl visi drauge turėtume galvoti apie kaniterapijos standartus, kad ši veikla neprarastų gero vardo ir kad šioje srityje būtų kuo mažiau saviveiklos.

Tuo pačiu metu būsimųjų kaniterapeutų grupė*, kuri rugpjūčio mėnesį Vilniuje lankė H.Wojciechowskos kaniterapijos kursus, toliau tęsia privalomąją kaniterapijos praktiką.

*Šunys, išlaikę egzaminą.

*Kursų klausytojų sąrašas.

G.Kavaliauskaitės nuotr.